Krása a módaMóda

Ověření pravosti kabelky: 5 tipů jak odhalit padělek

Ověření pravosti kabelky: 5 tipů jak odhalit padělek

Jedna z nejhorších představ, která sužuje nejednu ženu, je útrata nekřesťanských peněz za kabelku, která se ve výsledku ukáže jako padělek. Jen si představte sami sebe, jak byste reagovali, pokud byste měsíce šetřili na luxusní značkový kousek a ve chvíli, kdy za něj dáte peníze, zjistíte, že jste tzv. koupili zajíce v pytli. Jak na ověření pravosti kabelky, aby se vám něco podobného nestalo:

Jak na ověření pravosti kabelky: poznejte originál od padělku

Ověření pravosti kabelky by pro vás měla být samozřejmost, pokud si plánujete koupit nějaký dražší kousek. Jak ale odhalit padělek od originálu a tzv. oddělit zrno od plev? Držte se těchto tipů:

  • Sponky, knoflíky, zipy
  • Materiál
  • Název značky
  • Sériové číslo
  • Detaily

Pečlivě si prohlédněte sponky, knoflíky a zipy

Věnujte pozornost i takovým drobnostem, jako jsou zipy, knoflíky nebo sponky na kabelce. Pokud zpozorujete známky odření, loupání barvy, chybí jim název značky nebo číslo, pak takový model neberte.

Osahejte si materiál

Luxusní kabelky jsou zpravidla vyrobené z pravé kůže. Ověření pravosti kabelky tedy zahrnuje i věnování pozornosti materiálu. Luxusní značky používají hladké a vysoce kvalitní materiály – u originálů tak na hrubou kůži nenarazíte.

Prověřte si název značky

Nápis na kabelce hned nemusí znamenat, že jde o originál. Chcete-li si koupit kabelku od známého výrobce, nastudujte si, jaké používá písmo, jaký styl, jaké barvy. I to je způsob ověření pravosti kabelky a lze tak poznat, jestli máte co dočinění s originálem, nebo jen dobře provedeným padělkem.

Najděte sériové číslo

Ověření pravosti kabelky se neobejde bez nalezení sériového čísla. Tohle číslo je pevně připevněno ke kabelce. Tím se dá odlišit padělek od originálu, protože padělky zpravidla mívají rádoby sériová čísla přilepená lepidlem. To se u originálu nikdy nestane.

Všímejte si i drobných detailů

I na detailech záleží. Věřte, že renomované značky do oběhu nepustí kousek, který nebude do posledního detailu dokonalý. Na originálu neuvidíte čouhající nitě, ani nebude mít švy cik cak – naopak budou jeden přesně jako druhý, doslova jako přes kopírák.