Horoskopy

Nerváci podle znamení: 3, která se nedokážou udržet na uzdě

Nerváci podle znamení: 3, která se nedokážou udržet na uzdě

Zajímá vás, jak různá znamení zvěrokruhu prožívají a vyjadřují nervozitu? Existují hned 3 nerváci podle znamení, se kterými bývá mnohdy opravdu těžké pořízení. Na co si při jednání s nimi dát pozor?

3 největší nerváci podle znamení

  • Panna
  • Rak
  • Kozoroh

Panna (23. srpna – 22. září): Nervní perfekcionista

Panny jsou nesmírně hrdé. Často chovají mimořádně vysoká očekávání nejen vůči sobě, ale i vůči svému okolí. Nervozita se k nim často vkrádá ve chvíli, kdy věci nejdou podle jejich pečlivě připravených plánů. Pouhá myšlenka na to, že udělají chybu a nesplní tak svá vlastní nebo domnělá očekávání nebo zklamou ostatní, může v Pannách vyvolat úzkost. A to takovou, že jim mnohdy brání v normálním fungování.

Rak (22. června – 22. července): Úzkost z citových vazeb

Raci jsou známí svými hlubokými citovými vazbami s ostatními a kladou na ně proto velký důraz, což může vést k přehnanému zájmu o blaho jejich blízkých. Největší nervozitu cítí, když na obzoru spatří možnou ztrátu nebo narušení svých citových vazeb. A nejvíce se obávají se možnosti, že se někdo, na kom jim záleží, citově odpojí nebo je opustí. Také mnohdy nadměrně přemýšlejí a úzkostně uvažují o budoucnosti, což jejich nervní povaze také příliš nepřispívá.

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna): Nervy ze snahy o dokonalost

Kozorozi mají tendenci být perfekcionisty ve všech aspektech svého života. Věří, že dosažení perfektní úrovně (v čemkoli) je jedinou cestou k jejich vytouženým cílům. Tato neustálá snaha o dokonalost a potřeba vyniknout na ně může vyvíjet opravdu obrovský tlak. A aby toho nebylo málo, Kozorozi mají často větší strach ze zklamání druhých než sebe sama. Mnohdy se tedy nebojí například práce jak takové, ale spíš toho, co všechno by mohli pokazit. Jejich nervozita bývá v takovém případě tak velká, že s ní snadno nakazí i kolegy v okolí.