Horoskopy

Největší alkoholici podle znamení zvěrokruhu: jsou to tihle!

Největší alkoholici podle znamení zvěrokruhu: jsou to tihle!

Zcela upřímně neexistuje žádná přesná a objektivní tabulka, která by vám prozradila, jaké znamení zvěrokruhu patří mezi největší alkoholiky. Můžeme však v tomto článku společně jistým způsobem vydedukovat, jací lidé sklony k většímu popíjení alkoholu mají, a to právě na základě určitých charakteristických vlastností, které je pojí s jejich astrologickým znamením.

Blíženci (22. května – 21. června)

Proč právě Blíženci, ptáte se? Protože lidé narozeni v tomto znamení patří mezi milovníky komunikace s různými lidmi během společenských událostí, což jde ruku v ruce se sklenkou něčeho ostrého k pití.

Dalším důvodem je to, že jsou rádi středem dění, avšak přes svou stydlivost to někdy pro ně může být těžké, a proto lehce tíhnou k alkoholickým dýchánkům, během kterých se odvážou.

Lev (23. července – 22. srpna)

Jak všichni již určitě tušíte, Lvi jsou prostě královsky extrovertní lidé vyzařující silnou energii, ohnivé charisma a jejich jedinou tužbou je být viděn i slyšen zároveň.

Během nočních povyražení se stávají vůdci své smečky (= party přátel) a určují, kdo a co bude pít za alkohol. Mezitím si však sami Lvi přilnou poněkud více než ostatní…

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Právě Vodnáři se nejlépe cítí ve společnosti svých přátel a vymýšlejí nejrůznější srazy, události a noční párty, což je vede ke sklonu pít více než ostatní lidé a taky k obávanému alkoholismu…

Jak pomoct alkoholikovi?

Jestliže znáte někoho ve svém okolí o kom si myslíte, že by potřeboval pomoct s léčbou závislosti na alkoholu, neváhejte a ukažte mu, že jste tady pro něj. Nemá však cenu danou osobu do ničeho nutit, protože bez vlastní iniciativy by jeho léčba pravděpodobně nebyla úspěšná.

Ukažte mu, že jste ochotni mu kdykoliv pomoct a předejte mu telefonní kontakty na krizová centra ve vašem okolí. Pokud alkoholik o své závislosti přemýšlí, je dost pravděpodobné, že se s vámi brzy o dalším postupu poradí nebo se na vás obrátí s žádostí o pomoc.