Krása a módaMóda

Nejmodernější podzimní móda pro starší dámy pro rok 2023, nejen dle celebrit

Nejmodernější podzimní móda pro starší dámy pro rok 2023, nejen dle celebrit

S přibývajícími roky rozhodně nemusíte rezignovat na to, jak vypadáte a co si oblékáte. Ba naopak. Dámy v letech by měly své oblečení pečlivě vybírat. Správně zvolené kousky oblečení totiž dokážou ubrat až několik let. Kde hledat inspiraci? Třeba u celebrit.

Jednoduchost a elegance

Pokud vám sedí elegantní styl, nevzdávejte se ho ani po šedesátce. Vsaďte na klasické střihy a jednoduché kousky oblečení. V elegantním stylu se dobře cítí například Meryl Streep. Jejím oblíbeným kouskem jsou overaly, pokud si tedy troufáte, vyzkoušejte je také.

Inspirovat se můžete i u Michelle Pfeiffer, která ráda nosí třeba jednoduché černé šaty. Pokud vám černá nesedí, změňte pouze barvu. Vedle černé a klasických zemitých tónů budou letošnímu podzimu vládnout opravdu pestré barvy. Vsadit tedy můžete třeba na žlutou.

Tip pro vás: Během podzimního období doporučujeme vyzkoušet úpletové šaty. Jsou jednoduché, ženské, sluší ženám v každém věku a ještě zahřejí. Jejich velkou výhodou je i to, že se snadno vrství.

Móda podle českých celebrit

Inspiraci můžete hledat i u českých žen, a to například Petry Černocké, Michaely Dolinové nebo Ivany Chýlkové. Například Petra Černocká nedávno vyrazila do společnosti ve svěží pomerančové barvě, která ji doslova rozzářila. Ostatně i podle odborníků budou tóny oranžové hrát během letošního podzimu důležitou roli.

Co bude ještě trendy a co starší ženy určitě vynosí? Nosit se bude oblečení, které vytváří strohé a jednoduché linie, případně široká ramena. In budou linie do áčkového tvaru. Určitě vynosíte všechny basic kousky, které máte v šatníku (bílé košile, klasické trenčkoty i džíny). Extravaganci pro letošek odzvonilo, ale zajímavé detaily na basic oblečení si určitě dovolit můžete. In jsou květiny, mašle a veškeré zdobení.