Krása a módaVlasy

Nejlepší účesy pro ženy nad 60: Naplánujte změnu na zimu 2023

Nejlepší účesy pro ženy nad 60: Naplánujte změnu na zimu 2023

Jsou vaše vlasy po létu zničené? Cítíte, že jim neprospělo sluníčko a časté letní koupání? Možná je čas na změnu. Poradíme vám, jaké účesy vám budou slušet, pokud už jste oslavily šedesát. Známe střihy, které vlasům dodají šmrnc a své nositelky omladí.

Krátké vlasy stokrát jinak

Starším dámám sluší krátké vlasy. Vyzkoušet doporučujeme pixie cut, který zvýrazní lícní kosti a omladí. Střih je navíc vhodný i pro jemné a řídké vlasy. Kdo chce mít vlasy o něco delší, měl by kadeřnici požádat o bob, který moc hezky vypadá s ofinou. Případné vrásky na čele tak zůstanou skryty.

Tip pro vás: Pokud máte kulatý obličej nebo obecně pár kilo navíc, vyvarujte se příliš krátkým střihům. Vlasy střižené hodně nakrátko (zejména na krku a kolem uší) zvýrazní váš obličej a zbytečně upozorní na jeho nedostatky. O něco delší vlasy naopak obličej zjemní.

Mikádo a lob

Mikádo po bradu vdechne vlasům nový život. Vypadá velmi žensky, a to především díky tomu, že krásně prodlužuje krk. Lob (neboli long bob) je účes o něco delší než mikádo. Nosí se jak v rovné, tak ve vlnité verzi, a dokáže zakrýt problémové oblasti, jakými jsou krk nebo brada.

Chcete vypadat mladší? Volte spíše měkce zakončený long bob než ostře střižené mikádo. Vlasům dodejte objem, vyzkoušejte barvení tón v tónu a o vlasy pečujte za pomoci kvalitních vlasových produktů.

Dlouhé vlasy

Ačkoliv se starším dámám obvykle doporučuje nosit vlasy krátké, není nutné se těmito radami striktně řídit. Kdo má vlasy zdravé a dostatečně husté, může je nosit i dlouhé. Sázkou na jistotu jsou především dlouhé vrstvené vlasy.

Tip pro vás: Dlouhým vlasům klidně dopřejte i jejich přirozenou barvu a nechte je šedé. Inspirací vám může být například britská herečka Helen Mirren.