KrásaPleť

Nejlepší tipy pro péči o pleť po zimě: Ženy nad 50 let

Nejlepší tipy pro péči o pleť po zimě: Ženy nad 50 let

Zimní období s sebou přináší studené počasí, zimní chladný vítr, ale také přetopené místnosti a nízkou vlhkost vzduchu. To vše má negativní vliv na naši pleť. Ve studeném počasí rychleji mizí vlhkost z kůže a ta se pak stává suchou a může praskat. Také může být nepříjemně napnutá.

Chcete-li mít pleť i v zimním období krásnou a vyživenou, je potřeba jí věnovat náležitou péči. Základním předpokladem je dobrá hydratace. Myšleno je ta vnější i vnitřní. Používejte nejen kvalitní kosmetiku, ale tělu dodávejte také dostatek tekutin ve formě čisté vody nebo bylinných čajů.

Kosmetické produkty

Kosmetické produkty by neměly být pouze hydratační, ale také s obsahem vitamínů a minerálů. Ideální volbou jsou krémy hutnější konzistence, s vyšším obsahem olejů přírodního charakteru. Čím vyšší obsah olejů tím lépe. Na pleť je aplikujte pravidelně, alespoň dvakrát denně.

I během zimy se objevuje sluníčko, které umí být velmi intenzivní, proto nepodceňujte ochranný SPF faktor, který by měl být vyšší. Stárnoucí pokožka je vůči slunečním paprskům, i když jsou zimní, daleko citlivější.

Krémy by měly obsahovat také antioxidanty. Ty pomáhají bojovat proti škodlivým volným radikálům a negativním vlivům z okolí.

Produkci ztraceného kolagenu, kterého se u stárnoucí pleti nedostává, zvýší výživné oleje.

Hydratační obličejové masky a peeling

Peeling a hydratační obličejovou masku si dopřejte alespoň jedenkrát za týden. Ideální volbou jsou takové přípravky, které v sobě mají kyselinu hyaluronovou. Ta zadržuje vlhkost a podporuje regeneraci kůže. Šikovným pomocníkem je i bambucké máslo.

Další složky kosmetických produktů

Stárnoucí pleť uvítá i produkty s vitamínem A a od něj odvozených sloučenin. Jedná se především o retinol nebo retin. I tyto složky poskytnou pokožce omlazující efekt. Prevenci tvorby stařeckých skvrn pomáhá řešit vitamín C. Uklidňující a antioxidační vlastnosti nabízí zinek.

Prevence vrásek

Vrásky pomáhá vyplňovat a redukovat koenzym Q10. Společníkem mu je kreatin. Velkou roli hraje již výše zmiňovaná kyselina hyaluronová. Ta udrží pleť hydratovanou a navíc ji dokáže udržet pevnou. Tím, že na sebe váže vodu, redukuje hloubku vzniklých vrásek. Elasticitu pokožky, a tím i menší výskyt vrásek, podpoří produkty s obsahem elastinu.