Krása a módaMóda

Nejlepší svetrové šaty pro baculky: Ukažte své přednosti!

Nejlepší svetrové šaty pro baculky: Ukažte své přednosti!

Svetrové neboli úpletové šaty na podzim určitě vynosíte. Obléknout je můžete s klasickými punčochami i s legínami. Vypadají velmi žensky a sluší ženám každého věku a postavy. Stačí zvolit ty správné.

Úpletové šaty. Jak je nosit na podzim?

Pletené šaty jsou ideálním kouskem oblečení do práce, na schůzku s kamarádkami i na romantické večerní rande. Jsou měkké, pohodlné, hřejivé a snadno se kombinují i vrství. Obléknout k nim můžete kabát i bundu, kozačky, tenisky i sněhule. Záleží jen na vás a na tom, jaký outfit chcete vytvořit.

Plnoštíhlé ženy a úpletové šaty

Dámy, které mají pár kilo navíc, by neměly nosit přiléhavé pletené šaty ani šaty z příliš tenkého materiálu. Vhodnější je pro ně spíše volnější střih (nikoliv však oversized, to by vypadaly jako v pytli). Velmi vhodného jsou i úpletové zavinovací šaty. Ty totiž hezky zdůrazní pas a vypadají dobře i na ženách s většími ňadry.

Tip pro vás: Máte-li silnější ruce, rozhodně volte šaty s 3/4 nebo dlouhým rukávem. Na šaty bez rukávů zapomeňte.

Jak vybírat pletené šaty

Vyberte šaty z takového materiálu, který vás nejen zahřeje, ale který vám bude i příjemný na těle. Pamatujte na to, že šaty nejspíše budete oblékat na holé tělo. Materiál vás tedy nesmí kousat. Příjemné vám budou šaty z měkké organické bavlny, hodně vás zahřejí šaty kašmírové nebo vlněné.

Doplňky k pleteným šatům

K pleteným šatům můžete obléknout legíny nebo punčochy. Ty mohou být černé nebo klidně barevné. Další doplňky volte podle toho, jakou máte postavu. Nemáte-li výrazný pas, přepásejte šaty v pase páskem. Chcete-li upozornit na svůj hrudník a odvést pozornost od silnějších nohou, uvažte si kolem krku šátek nebo si vezměte nějaký výrazný náhrdelník.

Pletené šaty vypadají velice žensky. Nebojte se tedy ani podpatků nebo klobouků.