KrásaMóda

Nejlepší módní doplňky pro seniorky

Nejlepší módní doplňky pro seniorky

I seniorky se rády líbí. Kromě oblečení často vyhledávají módní doplňky, kterými chtějí doladit svůj outfit. Jaké módní doplňky jsou vhodnou volbou pro seniorky?

Brýle

Brýle už dávno neslouží pouze jako pomůcka pro lepší zrak. Fungují i jako dokonalý módní doplněk. Jak si vybrat vhodné brýle? Pomůže vám tvar obličeje.

Kulatý obličej

Kulatý obličej je potřeba opticky zúžit a protáhnout. K tomu vám dopomohou brýle, které mají úzké rámy a okraje hranaté. Obroučky mohou mít obdélníkový tvar. Obličej zeštíhlí brýle, které mají horní obrubu více výraznou. Vhodnou volbou jsou i brýle bez obrouček. V žádném případě si nevybírejte obroučky kulaté, které vám obličej ještě více zaoblí.

Oválný obličej

Tento tvar obličeje je ideální. Je totiž symetrický a brýle si pro něj vyberete velmi snadno. K oválnému obličeji se hodí jakýkoli tvar obrouček. Pozornost upoutají takové, které budou mít detaily po stranách.

Hranatý obličej

Hranatý obličej má stejně široké čelo a bradu a tvar lícních kostí je hranatý. V tomto případě volte obroučky netradičního tvaru i barvy. Pozor si dejte na malé modely. Vy si můžete klidně dovolit obroučky mohutnější a výrazného vzhledu. Rysy obličeje zjemní oválný tvar.

Trojúhelníkový obličej

Tento tvar disponuje největší šířkou v oblasti čela, směrem dolů se úží. Má špičatou bradu. Široké čelo minimalizují rámečky oblého tvaru. Vzhled zjemní vzdušnější modely. Pozor si dejte na rámečky výrazné. Odolejte tvarům obdélníku nebo oválu.

Kabelka

Rozhodnete-li se pro nákup kabelky, je potřeba si dobře promyslet její vzhled, neboť kvalitní kabelka není levná záležitost a nekupujete si ji každý týden. Na co se zaměřit při jejím výběru? Prioritu hraje fakt, kam budete všude kabelku nosit. Potřebujete model pro každodenní nošení, třeba do práce nebo na nákupy nebo ji budete nosit jen při slavnostních příležitostech? Od toho se odvíjí nejen její vzhled, ale i velikost. Ta je důležitá pro obsah kabelky. Na výběr kabelky má vliv i styl oblečení. Jinou kabelku si pořídí žena, která dává přednost sportovnímu stylu a jiný model ta, která chodí oblékaná elegantně.

Hodinky

I hodinky jsou v současné době vnímány jako módní doplněk. V nabídce naleznete různé tvary a zajímavé designy. U výběru hodinek pro seniory je však důležité brát v potaz několik faktů. Jedním z nich je dobrá čitelnost ciferníku. U seniorů totiž klesá ostrost zraku. Dobrou čitelnost zajistí větší pouzdro i ciferník, který by měl být přehledný, to znamená bez zbytečných ozdob a různých ukazatelů. Elegantní dojem dodá černý podklad se zlatým ciferníkem. Dobře viditelné jsou i černé číslice na bílém podkladu. Ciferník může být klidně analogový. Svoji roli hraje i způsob ovládání hodinek. I ten by měl být co nejvíce jednoduchý. Náramek by měl být odolný a vyrobený z hypoalergenních materiálů, měl by se snadno ovládat.