Krása a módaVlasy

Nejjednodušší způsob jak si prosvětlit vlasy: Zkuste tyto tipy!

Nejjednodušší způsob jak si prosvětlit vlasy: Zkuste tyto tipy!

Proč ženy touží po světlých vlasech? Protože zjemňují obličej, dokonale zakryjí šediny a malinko uberou roky. Jsou tedy ideální volbou pro ženy nad 50 let. Vlasy můžete prosvětlit chemickou nebo přírodní cestou. Podívejte se na naše tipy.

Prosvětlování chemickou cestou

Pokud máte tmavé vlasy, které chcete prosvětlit, asi se neobejdete bez peroxidu vodíku. Také můžete použít barvy pořízené v drogerii. Dejte však pozor, abyste si vlasy nepoškodila. Může dojít i k podráždění pokožky. Vlasy si můžete nechat prosvětlit také v kadeřnickém salonu. Zde používají účinnější a šetrnější přípravky a vlasy nechávají regenerovat.

Prosvětlování přírodní cestou

Během léta dochází k zesvětlení vlasů působením slunečních paprsků. Vzhledem k tomu, že je intenzivnější sluneční svit, rozkládá se melanin. U barvených vlasů je zesvětlení ještě více znatelné, než u přirozených blond.

Medová maska

Med je přírodní prostředek, který obsahuje malé množství peroxidu vodíku. Má tedy prosvětlující účinky. Postačí smíchat lžíci medu, 1/2 lžíce skořice a 1/2 lžíce olivového oleje. Vzniklou směs vetřete do vlasů. Vše překryjte potravinářskou fólií a nechte působit asi půl hodiny.

Ocet a med

Ocet zesiluje zesvětlující účinky medu. Postačí smíchat dvě lžíce octa a jednu lžíci medu. Přidat můžete lžíci arganového oleje. Vzniklou směs vetřete do vlasů, zabalte do potravinářské fólie a nechte působit přes noc.

Odvar z heřmánku

Ten je vhodný pro pravidelné oplachování vlasů na delší dobu. Vlasy jím opláchněte, nechte 20 minut působit a pak smyjte teplou vodou.

Vlasová maska z rebarbory

Je vhodná pro prosvětlení tmavších nebo zrzavých vlasů. Postačí rebarboru uvařit, rozmixovat, přidat do ní trochu skořice a citronové šťávy a nanést na vlasy. Po dvou hodinách působení vlasy pečlivě umyjte.

Blondýnky by ji používat neměly. Jejich vlasy by byly zbarvené spíše do žlutého odstínu.

Citronová šťáva

Smíchejte 2 díly vody a 1 díl citronové šťávy a vzniklou směs vetřete do vlasů. Jakmile vlasy uschnou, tak je řádně opláchněte. Tato možnost je ideální především pro ženy se světlými vlasy. Hnědovlásky by mohly získat odstín lehce zrzavý. Černovlásky žádnou změnu nezaznamenají a zrzkám by mohly vlasy lehce zrůžovět.