Krása

Nejhorší značky kosmetiky: tyhle 3 mají negativní hodnocení

Nejhorší značky kosmetiky: tyhle 3 mají negativní hodnocení

Kosmetický trh v minulých letech zaznamenal velký BOOM. Vznikají neustále nové, vylepšené kosmetické přípravky a pomůcky, které můžeme najít i v klasických drogeriích. Ale i v roce 2023 můžete stále natrefit na značky a jejich produkty, které nesplňují to, co slibují.

Nejhorší značky kosmetiky podle hodnocení uživatelů

  • Alverde
  • Regina
  • S-he

Alverde

Tato značka je privátní značkou drogerie dm. Prodává se jako 100 % přírodní bez konzervačních látek za velmi nízké ceny. Může být levná, přírodní kosmetika z drogerie i kvalitní? Pečující kosmetika určitě ano. Totéž se nedá říct o kosmetice dekorativní. Přírodní make upy a BB krémy značky Alverde se dle uživatelů špatně rozmazávají, šupinkují a výdrž na obličeji je nulová. 

Obdobně na tom jsou oční stíny, které jsou suché, práší a na oku skoro nedrží. Veškeré produkty značky Alverde nejsou špatné. V drogeriích však již lze podle hodnocení zákazníků zakoupit mnohem kvalitnější make upy, stíny nebo pudry, které vydrží celý den a skvěle kryjí od značek jako jsou Catrice, Dermacol nebo L`Oreal. 

Regina

Regina je česká značka, která se na našem trhu pohybuje již 70 let. Ikonické pro ni jsou Jelení loje a hutné pleťové krémy. V jejich nabídce však najdete i dekorativní produkty jako líčidlo na řasy nebo lesky na rty. Líčidlo na řasy je velmi levný předchůdce řasenky. Hmota líčidla je sytě černá a obsahuje původní nepraktický kartáček k nanášení. Ten řasy podle nakupujících dostatečně neobalí, neprodlouží ani nedodá objem. V roce 2023 již existují kvalitní řasenky, které nadzvednou i zahustí vaše řasy pohodlně s inovovanými kartáčky. Obdobně na tom jsou s pigmentací také lesky na rty.

S.he 

Značka S.he je privátní značkou drogerie dm. Patří mezi cenově dostupné. K dobře hodnoceným produktům se řadí jejich laky na nehty. Další výrobky jako pudrové produkty (pudry, tvářenky, oční stíny) nebo make upy ke kladně hodnoceným produktům. dle nakupujících nepatří. Make upy oxidují a stírají se z pleti. Pudrové produkty značně práší, drolí se a nelze je nanést na pokožku.