Vlasy

Nejhorší šampony z drogerie: 2v1 a další, které si raději nekupujte

Nejhorší šampony z drogerie: 2v1 a další, které si raději nekupujte

Při výběru šampónu v drogerii je snadné podlehnout krásným obalům a slibům o dokonalých výsledcích. Avšak ne všechny šampony jsou vyrobeny stejným způsobem a také ne všechny šampony obsahují stejné složky. Některé z nich mohou způsobit více škody než užitku vašim vlasům a pokožce hlavy, což je přesný opak toho co ve skutečnosti od šamponu čekáme. Přinášíme vám proto v tomto článku seznam několika nejhorších šamponů, kterým byste se měli raději vyhnout při svém příštím a každém dalším nákupu v drogerii.

Šampony s vysokým obsahem sulfátů

Sulfáty jsou chemické látky, které jsou odpovědné za pěnivost šamponu. Bohužel však také mohou způsobit nadměrné vysušení vlasů a podráždění pokožky hlavy. Vyhněte se šamponům, které obsahují sulfáty a naučte se se mýt si hlavu bez velkého množství pěny. Vaše vlasy vám poděkují!

Šampony se silikonovými složkami

Silikony jsou často přidávány do šamponů, aby vlasy následně vypadaly hladší a lesklejší. Avšak na dlouhodobé používání mohou vytvářet vrstvu na vlasech, která zabraňuje vstřebávání vlhkosti a živin. Vlasy se tak mohou zdát lesklé, ale ve skutečnosti jsou oslabené a křehké, což je opačný účinek, než který od šamponu požadujeme.

Šampony s agresivními barvivy

Většina šamponů obsahuje umělé vůně a barviva, které mohou způsobit alergické reakce a podráždění pokožky. Je lepší volit šampony s přírodními vůněmi a bez umělých barviv i za cenu toho, že nebudete cítit oslňující vůni po umytí.

Šampony 2v1

Tyto šampony sice slibují šetření času a peněz tím, že nabízejí dva ošetření v jednom kroku, ale ve skutečnosti nemusí poskytovat dostatečnou péči ani umytí, jakou potřebují vaše vlasy a pokožka hlavy.

Šampony s parabeny a ftaláty

Parabeny a ftaláty jsou chemické látky používané jako konzervační látky v kosmetických produktech. Čím dál tím více však studie naznačují, že mohou být spojeny s hormonální nerovnováhou a alergickými reakcemi. Je lepší se vyhnout šamponům, které tyto látky obsahují a neriskovat své zdraví.