Krása a módaMóda

Nejhorší podzimní boty pro rok 2023: Těmto kombinacím se vyhněte

Nejhorší podzimní boty pro rok 2023: Těmto kombinacím se vyhněte

Ačkoliv se zdá, že letošní babí léto bude opravdu teplé, neměli byste podceňovat přípravu na chladnější a deštivou část podzimního období, a to samozřejmě také výběrem vhodné obuvi. V letošním roce se trendy v této oblasti obrací ke klasickým a velmi pohodlným řešením, ale také zajímavým módním stylům. Udělejte si pořádek v botníku, osvěžte jej novými kousky a zbavte se bot, které letos rozhodně nevyužijete.

Jaké boty se budou nosit během letošního podzimu?

Podzimní plískanice obvykle vyžadují pořízení vyšších a uzavřených bot, módní trendy však diktují celou řadu různých modelů, které je možné obouvat nejen do nepříznivého nebo již mírně chladného venkovního počasí, ale také jako kombinaci k outfitům, které budou o letošním podzimu trendy. Rozhodně nic nezkazíte v podzimní klasice, jakou jsou kozačky až ke kolenům nebo ve snížené variantě, ať už ve špičatém westernovém stylu nebo s kulatou špičkou (zvláště módní pak budou kozačky v motorkářském stylu, tedy s těžkým vzhledem, výrazným desénem podrážky a různými aplikacemi), ale také jednoduché tenisky či nápadité polobotky. Módní samozřejmě zůstávají také nestárnoucí lesklé lodičky a baleríny, ale také otevřené boty a sandály na podpatku.

Jakým botám se naopak o letošním podzimu vyhnout

Pokud nechcete udělat módní faux pas, měli byste o letošním podzimu zapomenout na některé modely bot, jež sice ještě nedávno byly docela populární, ale letos jsou rozhodně zastaralé. Jedná se především o tyto typy.

Kotníkové kozačky na podpatku

Těmto botám, ač nabízí celou škálu vzorů a provedení, v letošním roce zřejmě odzvonilo. Nahradily je nízké kozačky s méně výraznou špičkou a s hranatou siluetou, ale také nízké boty Chelsea s postranní gumou, které budou letos velmi populární.

Tenisky na zvýšené platformě

Velké masivní tenisky se v posledních letech staly velmi oblíbenými, tento trend však upadá a lze předpokládat, že se budou postupně vytrácet. Módní však stále zůstávají tenisky bílé jakéhokoliv druhu a samozřejmě hadrové tenisky s gumovou špičkou typu Converse.

Lodičky s otevřenou špičkou

V minulých letech byly velmi populární také lodičky s otevřenou špičkou. Od těchto bude letošní podzim upouštět a nahrazují je právě klasické lodičky s hranatou či normální špičkou anebo vyšší boty na nápadném podpatku.