Krása a módaMóda

Nejhorší podzimní boty? Objevili jsme, které to jsou pro rok 2023

Nejhorší podzimní boty? Objevili jsme, které to jsou pro rok 2023

Letos se budou nosit kožené kotníkové boty, tenisky i slip on kozačky. Vedle nešlápnete ani s mokasínami, chelsea boots nebo farmářkami. Kdo se chce trochu odvázat, může zkusit boty kovbojské. Naopak zcela out budou tenisky na platformě nebo válenky.

Tenisky na platformě

Tenisky na platformě byly hitem v devadesátkách a také vloni, kdy letěla extravagance. Letos už se ale nenosí. V módě jsou totiž spíše jednoduché a elegantní kousky oblečení a k těm se tyto extravagantní boty nehodí. Tenisky na vysokých podrážkách rozhodně nepůsobí elegantně, ani něžně či žensky.

Tip pro vás: Pokud přesto tento typ tenisek máte rády, noste je spíše jen při zvláštních příležitostech (například na párty).

Válenky

Válenky jsou nevzhledné a ačkoliv je můžeme čas od času vidět i na celebritách, my vám radíme, vyhněte se jim. Vyrazit si ven ve válenkách je tak trochu jako vyjít si na procházku v papučích. Válenky jsou sice velmi pohodlné, měkké a vhodné i pro širší nohu, ale mnoho žen v nich nepěkně šmajdá. Největším problémem válenek totiž je, že se při chůzi ohýbají (zadní část se jakoby bortí a krabatí). V důsledku toho to pak vypadá, jakoby žena měla nohy do X a šmajdala.

Zajímavosti o válenkách

Věděly jste, že válenky pocházejí z Autrálie? Boty z ovčí kůže a vlny tu nosili místní střihači vlny.

Značka UGG (největší a nejznámější prodejce válenek) vstoupila na trh v roce 1978 v Americe. UGG založili dva australští surfaři, kteří si v měkoučkých botách s ovčí vlnou nejprve zahřívali nohy na pláži. Posléze se pustili do obchodování.

Z válenek se stal módní hit hlavně na začátku nového milénia. Boty nosila Paris Hilton, Pamela Anderson i princezna Kate.