Krása a módaMóda

Nejhorší oblečení na světě: kousky, které vás jen připraví o peníze

Nejhorší oblečení na světě: kousky, které vás jen připraví o peníze

Nejen ženy ale i někteří muži často a rádi utrácejí za oblečení nemalé jmění. Jak ale zařídit, aby finanční obnos, který do svého šatníku investujete nebyl zbytečný? Jaké je to vůbec nejhorší oblečení na světě, jehož nákupu budete brzy litovat? Proč neplatí přímá úměra mezi levným a výhodným?

Přechodné módní trendy

Oblečení, které nevyužijete je v podstatě to nejhorší oblečení na světě. Aktuální módní trendy jsou sice často krásné, zároveň ale také bývají velmi pomíjivé. To znamená, že kousek, který jste si koupili loni už letos není v módě, a proto vám bude zbytečně jen ležet ve skříni.

Co s tím? Postavte svůj šatník na nadčasových kouscích, které můžete přechodnými módními trendy snadno doplnit. Nemusíte kvůli aktuálnosti svého šatníku měnit hned všechno oblečení naráz.

Nepadnoucí střihy

Nic nepůsobí tak špatně jako nepadnoucí střih. I ten nejkrásnější módní kousek může být zároveň i to nejhorší oblečení na světě, pokud si jej vyberete ve špatné velikosti. Pozor si dávejte i na vhodné střihy právě pro vaši postavu.

Co s tím? Nebuďte otrokem číslování. Každá značka má velikosti jiné, a měly by sloužit jen pro vaši orientaci. Co záleží na tom, jestli máte jedny šaty ve velikosti S a jiné ve velikosti XL. Pokud vám lépe padnou, pak se nenechte zavřít do škatulky „své“ velikosti.

Nekvalitní materiály

Materiál by měl být při výběru většiny oblečení rozhodující. Nezáleží ani tak na značce jako na tom, z čeho je daný kousek ušitý. To rozhoduje o tom, jak dlouho vám vydrží. I drahé značky jsou často šité z nekvalitního polyesteru nebo mají trička křivě střižená, a to jsou potom velmi špatně investované peníze.

Co s tím? Udělejte z materiálu svou prioritu. Kabát má být vlněný, tak si takový najděte! Trička volte bavlněná a u svetrů sáhněte po kašmíru. Jednotlivé kousky vás sice vyjdou dráž, vydrží vám ovšem neporovnatelně déle, a proto ve finále ušetříte.