Krása a módaMóda

Nejhezčí 3 klobouky na letošní podzim: 2023 ve znamení klobouků?

Nejhezčí 3 klobouky na letošní podzim: 2023 ve znamení klobouků?

Chladnější podzimní počasí přímo vybízí k pořízení trendy pokrývky hlavy, která ještě nemusí výrazně hřát, ale může krásně dotvořit váš outfit. Klobouky, šátky či čepice přestavují klasickou pokrývku hlavy, jejíž provedení se však v průběhu let mění s aktuálními trendy, moderními materiály, motivy či barvami. Pokud se tedy chcete oblékat podle poslední módy, měli byste i v této oblasti sledovat aktuální trendy. V současné době se klobouky a jiné pokrývky hlavy dostávají opět do velké obliby a letošní podzim přímo vybízí k tomu odhalit ten, který vám nejlépe sluší a hodí se k současným typům oblečení a barevným trendům.

Módní trendy pro letošní podzim

Stejně jako na oblečení či obuv i na doplňky se vztahují stejné módní trendy. To je dáno především tím, že je vždy nutné všechny tyto prvky outfitu vhodným způsobem sladit. Pokud tedy chcete letos o podzimu zazářit s módní pokrývkou hlavy, orientujte se na modely odpovídající barevné paletě aktuální módní sezóny – hitem je především ostrá a plná červená, a dále pak klasické barvy podzimu, tedy hnědá, oranžová, zelená či žlutá. Nic nepokazíte, pokud si raději vyberete základní černou nebo bílou, případně jejich kombinaci, které jsou rovněž v popředí letošních trendů. A jaké typy klobouků / pokrývek hlavy si tedy pořídit?

Vlněný klobouk s delší krempou

Tento typ klobouku se hodí prakticky ke všemu, zejména zvolíte-li tmavší odstín. Jedná se o velmi módní kousek, který můžete kombinovat s kabátem i bundou a sukní či kalhotami. Můžete si vybrat jednoduchý jednobarevný model, nebo se šňůrkou či různým zdobením, jen dávejte pozor, abyste je moc nepřeplácali a neodvedli tak pozornost od samotného outfitu.

Barety

Barety původně vychází z vojenské módy a našli si své pevné místo i v dnešní době. Velmi dobře se hodí především ke kratším kabátkům, minisukním a vysokým kozačkám. K dostání jsou v celé škále velikostí a barev, určitě nic nezkazíte, pořídíte-li či módní ostře červený.

Rybářský klobouček čili bucket hat

Trend rybářských kloboučků tady máme již několik let a jejich podzimní verze jsou rovněž velmi módní. Na rozdíl od léta však na podzim volte raději tmavší varianty, případně džínový či zelený.