Krása a módaMóda

Nejdražší tričko na světě: TOP 4 nejdražší kousky

Nejdražší tričko na světě: TOP 4 nejdražší kousky

Trička, která se historicky řadí k nejdražším tričkám na světě, nemusíme čekat jen od nejznámějších značek. Cenu určuje kromě materiálu také vzácnost limitovaný počet kusů, kterých bylo celkem vyrobeno, nebo také technologie postupu výroby. Představujeme vám TOP 4 nejdražší trička, které byly kdy vyrobeny, a z jejich ceny se vám rozhodně protočí panenky.

  • Superlative Luxury
  • UNICEF
  • Hermes
  • Nike

Nejdražší ze všech

Nejdražší tričko všech dob, které bylo vyrobeno, se prodávalo za cenu závratných 400.000 dolarů (v přepočtu asi 8.000.000 Kč). Toto tričko bylo vyrobeno pod značkou Superlative Luxury a bylo vyrobeno na zakázku. Tričko bylo vyrobeno ze 100 % bavlny, a to za použití větrné a solární energie – výroba se tak nesla v duchu ekologie. A proč bylo tričko tak drahé? Bylo ozdobeno celkem 16 diamanty v černé a bílé barvě.

Charitativní kousek od UNICEF

Druhé nejdražší tričko bylo vyrobeno, resp. prodáno za 300.000 dolarů (cca 6.000.000 Kč), a to jako charitativní předmět společnosti UNICEF. Tričko bylo nazváno jako Cargo Flight tee UNICEF a prodejem byla získána částka na přepravu materiálních potřeb z Kodani do Keni.

Hermes

Značka Hermes se kromě kabelek zabývá také výrobou oblečení. V rámci pánské kolekce bylo vyrobeno tričko z krokodýlí kůže, která byla obarvena na černo. Cena takového luxusního trička by vás tenkrát vyšla na 91.500 dolarů (cca 1.830.000 Kč).

Nike s Beatles

Výrobce sportovního oblečení Nike v roce 1980 vzbudil pořádný rozruch, když vyrobil tričko s potiskem členů kapely Beatles, kteří byli vyobrazeni jako animovaní brouci s nástroji. Vzhledem k tomu, že k takovému vyobrazení nedala kapela společnosti Nike souhlas, muselo být tričko staženo z prodeje. Z toho důvodu se z trička stal unikátní kousek, který je jen těžko k sehnání. Za tento sběratelský kousek zaplatíte přinejmenším 50.000 dolarů, tedy přibližně 1.000.000 Kč.