Krása a módaVlasy

Nádherné vlasy: 6 nejdůležitějších rad pro krásnou kštici

Nádherné vlasy: 6 nejdůležitějších rad pro krásnou kštici

Kdo by netoužil po nádherných lesklých vlasech, které se při každém pohybu jemně zatřesou a vrátí se zpět na své místo? S našimi radami dosáhnete nádherných vlasů snadno a rychle.

Pravidelné stříhání

Pravidelné stříhání konečků vlasů pomáhá odstranit zacuchané konce a zároveň zabraňuje zvýšené a zbytečné lámavosti vlasů. Doporučuje se stříhat vlasy každých 6 až 8 týdnů o cca 5 cm. Zastřihnout si vlasy můžete i sama doma.

Ochrana před slunečním zářením

V létě chráníme své oči a kůži, zapomínáme však na vlasy, které také ochranu přes horkými slunečními paprsky vyžadují a potřebují. Na cestě k nádherným vlasům tedy používejte klobouk, šátek nebo ochranný UV sprej na vlasy.

Péče o pokožku hlavy

Zdravá pokožka hlavy je důležitá pro růst zdravých vlasů. Ujistěte se proto, že si důkladně umýváte pokožku hlavy a používáte šampon a kondicionér, které jsou šetrné k vlasové pokožce. Vyzkoušejte přípravky bez sulfátů a parabenů, protože šampon nemusí pěnit, aby vaše vlasy dostatečně umyl.

Neutahujte příliš své vlasy

Vysoké culíky a pletýnky jsou sice krásné na pohled, ale dokážou být také zrádné. Silné utahování vlasů může totiž způsobit poškození vlasových folikulů. Pokud nosíte culík nebo cop, snažte se tedy, aby nebyl příliš utažený.

Vybírejte si kvalitu a ne kvantitu

XXL balení šamponů a kondicionérů jsou sice výhodné pro vaši peněženku, nemusí však být výhodné také pro zdraví vašich vlasů a zaručeně nemusí být cestou k nádherným kadeřím. Vyberte si kvalitní vlasové produkty, které jsou vhodné pro váš typ vlasů a mějte na paměti, že každý člověk má odlišné vlasy, a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Sázejte vždy také na kvalitu a ne na kvantitu.

Hydratace

Dodržujte dostatečný každodenní příjem čisté vody, abyste udrželi své tělo a vlasy hydratované. Pití přiměřeného množství vody podporuje zdravý růst vlasů a pomáhá udržovat vlasy lesklé, tudíž také nádherné. Do každé sklenice vody přidejte také pár kapek citronu, protože vitamín C má také pozitivní vliv na vzhled vašich vlasů.