KrásaMóda

Módní doplňky a šedivé vlasy: Jakými doplňky zvýraznit svůj šedivý look?

Módní doplňky a šedivé vlasy: Jakými doplňky zvýraznit svůj šedivý look?

Šedivé vlasy jsou v posledních letech stále více v módě. Samy o sobě však mohou působit mdle a nevýrazně, proto je třeba je podtrhnout vhodnými doplňky. Vybrali jsme pro vás několik tipů na vhodné doplňky, které zvýrazní váš šedivý look a dodají mu styl.

1. Barevný šátek

Skvělým doplňkem, který může dodat šmrnc a eleganci vašemu outfitu, je šátek. Volte šátek s jasnými barvami nebo zajímavým vzorem. Můžete jej nosit v krku, ve vlasech nebo si ho připevnit ke kabelce. Barvu, nejen šátku, volte podle vašeho podtónu pleti. “Pokud je váš podtón teplý, zvolte teplé barvy oblečení. Pokud je váš podtón chladný, zvolte studené barvy,“ radí web Foundation Fairy. K šedivé hřívě ladí nejvíce tyto barvy – studené: námořnická modř, tyrkysová, vínová, smaragdová, fuchsiová, a teplé: tmavě žlutá, hnědá, levandulová, růžová, broskvová a karmínová. 

2. Stříbro s barevnými kameny 

K šedé hřívě je nejlepší nosit jednoduchý jednobarevný top, který rozzáříte vkusnými doplňky. Těmi může být nejen šátek, ale také blyštivé šperky. Stylisté radí, že šedivým vlasům nejvíce lichotí stříbrný kov v kombinaci s výraznými barevnými kameny. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet hravé šperky i jiné zábavné doplňky. Nikdy nevíte, co vám může slušet, dokud to nezkusíte. Web Revolution Grey poukazuje na skutečnost, že “většina žen po čtyřicítce chce být zábavných a koketních”. Tak vzhůru do toho!

3. Kožená kabelka

Šedé vlasy hezky doplňuje kůže, tudíž s koženou kabelkou nemůžete udělat chybu. Barvu volte v odstínu, který ladí s barvou vašich vlasů. Pokud máte světle šedivé vlasy, vybírejte kabelku v tmavších barvách jako je hnědá, tmavě vínová nebo černá. Naopak tmavě šedivé vlasy krásně rozzáří světlejší barva kabelky. Kromě kabelek můžete nosit kůži také v podobě náramků, opasků a samozřejmě obuvi, kterou můžete, ale nemusíte sladit s kabelkou.

4. Výrazné brýle

Dalším ideálním doplňkem, který podtrhne vaši vizáž jsou brýle. Zvolte takové brýle, které budou ladit s barvou vašich vlasů a zároveň dodají vaší tváři ráz – nejlépe v tmavějších barvách nebo s kovovými detaily, které přilákají pozornost. Web Banton Frameworks radí, že mladší vzhled vám dodají kulaté a široké obroučky. Zároveň uvádí, že ve volbě barvy máte volnou ruku, protože k šedým vlasům ladí prakticky jakákoliv. Vyhněte se však šedým brýlím a kouskům bez obrouček, které zbytečně přidávají roky.

5. Tmavý klobouk

Posledním naším tipem je klobouk. Pokrývka hlavy dokáže dodat vašemu outfitu styl a zároveň chránit vaše vlasy před nepříznivým počasím a sluncem, což je obzvláště ve středním věku velmi důležité. Šedivou hřívu vkusně doplní klobouk v tmavších odstínech, jako je například černá, tmavě modrá nebo bordó.