Krása a módaMóda

Moderní podzimní oblečení pro postavu ve tvaru hrušky: Máme 3 tipy

Moderní podzimní oblečení pro postavu ve tvaru hrušky: Máme 3 tipy

Ženy s postavou hrušky se musí soustředit především na to, aby nastolily rovnováhu mezi štíhlou horní částí těla a širší dolní částí těla. Skvělými pomocníky v tomto nastolování rovnováhy jsou pro ně áčkové sukně a šaty nebo třeba mírně rozšířené kalhoty. Co je vhodné nosit na podzim? Poradíme.

Áčková sukně

Pokud patříte mezi milovnice sukní, rozhodně se jich nemusíte vzdávat ani na podzim. Stačí, když si pod sukni oblečete silnější punčochy a máte vystaráno.

Pro dámy s postavou ve tvaru hrušky se skvěle hodí sukně áčkového střihu, které zdůrazní pas, ale nebudou zbytečně upozorňovat na širší boky a větší zadeček. Letos jsou v módě především sukně plisované, takže je během podzimu klidně můžete vyzkoušet. Na podzim zvolte dlouhou plisovanou sukni nebo sukni v midi délce.

Tip pro vás: Kromě áčkové sukně můžete obléknout i šaty áčkového střihu.

Véčkové výstřihy u kabátů a šátky

Snažte se za každou cenu odvést pozornost od dolní části těla a naopak ji přitáhnout k vrchní části. Na podzim jen těžko budete ven chodit pouze ve výrazné halence, ale vsadit určitě můžete na kabáty s véčkovým výstřihem, ideálně přepásané v oblasti pasu. Vhodný je také kabát s objemným límcem nebo kožešinou v horní části. Pozornost k vrchní části těla přitáhnou také výrazné šátky uvázané kolem krku.

Tip pro vás: Vhodné jsou pro vás kratší kabáty či kabáty v 3/4 délce. Měly by být spíše volnější a v pase přepásané.

Volné džíny s vysokým pasem

Oblékněte denim. Kupte si džíny s vysokým pasem, abyste zvýraznily pas. Dobře budete vypadat v rovných dobře padnoucích kalhotách či džínách, případně můžete zvolit kalhoty širší nebo takové, které se směrem dolů rozšiřují. Volte spíše tmavší denim.

Tip pro vás: Neupozorňujte na širší boky příliš nápadnými kapsami nebo zdobením ve vrchní části kalhot.