Krása a módaMóda

Moderní oblečení pro důchodkyně: Tipy na teplé září 2023

Moderní oblečení pro důchodkyně: Tipy na teplé září 2023

Září představuje přechodový měsíc, kdy se teplota postupně ochlazuje, ale počasí pořád zůstává slunečné a teplé s malým množstvím srážek. I v tomto měsíci si můžete dopřát módní, a přitom elegantní oblečení, které se hodí pro seniorky a v němž budete vypadat báječně. Stačí se zaměřit na správné kombinace, příjemný vzhled a hlavně pohodlí. Jelikož v září postupně odeznívají vysoké teploty, oblečení je vhodné vrstvit, abyste se mohla vždy přizpůsobit konkrétním podmínkám i v případě, že budete mimo domov delší dobu.

Oblečení pro důchodkyně

Móda pro seniorky v dnešní době již nezahrnuje pouze několik druhů oblečení, jako tomu bylo v minulosti. Moderní důchodkyně se mohou oblékat velmi moderně a vkusně, zvláště proto, že oblečení je dostupné ve velmi široké nabídce, z niž si mohou vybírat. Od starších žen se samozřejmě vždy očekává, že budou ve své volbě o něco konzervativnější než mladší ročníky, mohou však nosit i mnohem odvážnější outfity, v nichž se budou cítit dobře. Co si tedy obléct do teplých zářijových dnů?

Dlouhé šaty

Dlouhé úpletové nebo plátěné šaty či maxi šaty ze silnějšího materiálu zůstávají již delší dobu velkým hitem prakticky pro všechny generace. Starší ženy se štíhlejší postavou si mohou dlouhé šaty užít na běžných pochůzkách nebo vycházkách do města či do přírody. Klidně je zkombinujte s delším svetrem a pohodlnými polobotkami. Šaty by měly mít minimálně krátký nebo tříčtvrteční rukáv.

Delší kalhoty a džíny

Nestárnoucí klasikou jsou samozřejmě džíny, klidně si ovšem můžete pořídit kalhoty z pevnějšího materiálu, vhodné je volit především bledší odstíny, v nichž vám bude v teplejších dnech příjemněji. Nebojte se kalhoty zkombinovat s volnějším tričkem (jednobarevným nebo vzorovaným) a svetrem na knoflíky či košilí. Kalhoty i džíny volte raději širšího střihu a se zapínáním v pase.

Delší sukně a svetřík

Velmi mladistvého vzhledu můžete dosáhnout také v sukni. Aktuálně jsou velmi moderní delší plisované sukně, k nimž se tradičně nosí tenisky ale i polobotky a jednoduché topy. Elegantnější je ovšem zvolit zkombinovat tento kus oblečené s jemným tenkým svetříkem v jedné barvě či s drobnými motivy (například květinovými).