Krása

Moderní krátké účesy 2023

Moderní krátké účesy 2023

Móda je velice proměnlivá. To, co se nosilo v minulém roce, může být v tom letošním již „mimo“. Platí to o oblečení, o hudbě i o oblíbených účesech. A přestože jsou to často dlouhé hřívy, které společnost označuje za ženské, i moderní krátké účesy mohou být zatraceně sexy!

Výhody krátkých vlasů

Čas od času se opět navrací moderní krátké účesy, které mají oproti dlouhým vlasům několik výhod. Jaké to ale jsou?

–   Rychlejší péče

–   Větší objem

–   Úspora financí

Starat se o krátké vlasy je zpravidla mnohonásobně rychlejší. Mytí i foukání vás pak nestojí polovinu večera, ale stihnete obojí v pohodě za pár minut. O něco komplikovanější to může být se stylingem, jelikož dlouhé vlasy lze jednoduše stáhnout do ohonu, zatímco moderní krátké účesy vyžadují v tomto směru o něco více pozornosti. Poraďte se ale se svou kadeřnicí! Jistě vám ráda dá několik tipů.

Pokud styling svého krátkého účesu zvládnete a osvojíte si pár základních tipů, nemusíte si lámat hlavu s nedostatkem objemu. Dlouhé vlasy mají totiž vlivem své vlastní hmotnosti tendenci rychle plihnout. Zatímco vlasy krátké jsou o mnoho lehčí, a proto vytvořit objemný účes vás nebude stát tolik úsilí. Platí to pro všechny typy vlasů, především pak pro ty jemné.

Navíc si představte, kolik ušetříte na uspořeném šamponu, kondicionéru a veškeré vlasové péči!

Kde se inspirovat

Rozhlédněte se. Inspirace je všude kolem vás. Třeba herečky Emma Watson, Anne Hathaway, zpěvačka Rihanna nebo manželka slavného fotbalisty Victoria Beckham. Ty všechny se svým krátkým sestřihem udělaly skutečnou „díru do světa“.

Shrnutí

Pro tedy zvolit moderní krátké účesy? Protože jsou krásné, sexy a ženské. Zároveň i proto, že mají nepřekonatelné výhody. Pokud potřebujete ušetřit čas nebo se trápíte jemnými vlasy bez objemu, jsou moderní krátké účesy přesně pro vás.