Vlasy

Melíry na hnědé vlasy: Návod na stylový hit roku 2023

Melíry na hnědé vlasy: Návod na stylový hit roku 2023

Být brunetkou z hlediska genetické výbavy zdánlivě není přílišná výhra. Přesvědčíme vás ale, že tento odstín může být jednoduše úžasný díky melírům.

Proč nosit melíry na hnědých vlasech

Brunetky mnohdy na svou přirozenou barvu vlasů žehrají. Připadá jim fádní. Ve skutečnosti je to však úžasně všestranný odstín. Hnědá kštice je, s nadsázkou řečeno, dokonalým malířským plátnem, na které namalujete jakýkoli efekt. Třeba i s pomocí melíru.

Hnědé kadeře s melíry a přirozenými odlesky díky této úpravě získají úžasnou hloubku a rozměr. Takový účes je absolutně nenáročný na údržbu a vypadá naprosto přirozeně. Rozdíl však poznáte v krásném lesku vašich vlasů.

Blond melíry se hodí pro majitelky krátké i dlouhé hřívy. Obzvláště skvěle ale působí melíry na dlouhých vlasech sestříhaných do jednotlivých vrstev.

Jak nosit melíry na hnědých vlasech

Pro melírování využijte odstíny ze stejné barevné škály. To znamená, že je potřeba kombinovat vždy teplé odstíny s teplými a studené se studenými.

Vyzkoušejte třeba následující kombinace:

  • teplá světlá hnědá s medovou blond
  • tmavě hnědá se zlatavou blond
  • tmavě hnědá se světlým karamelovým melírem
  • světle hnědá s tóny růžového zlata
  • tmavě hnědá s tlumenou oranžovou
  • tmavě čokoládová s červenohnědou

Co se týče tónování, u kořínků by měla být barva světlejší maximálně o 2 odstíny. V konečcích můžete využít silnější zesvětlení, které imituje přirozené blednutí barvy pod vlivem slunce. Kadeřníci doporučují rozdíl dokonce až 4 odstínů.

Chcete-li, aby byl melír maximálně přirozený a netroufáte si na radikální „skoro blond“ změnu, promelírovat si nechte spodní partie vlasů a prameny kolem obličeje. Vytvoří se tím přirozené zvýraznění tváře, které je velice lichotivé.

Stejně tak můžete v klasickém melíru zvolit hustší prosvětlení právě v partii kolem tváře. Díky tomu se opticky doslova rozzáříte.