Krása a módaVlasy

Melír do černých vlasů: správný výběr barvy i techniky

Melír do černých vlasů: správný výběr barvy i techniky

Melír je skvělým způsobem, jak účesu dodat šmrnc a nový nádech. Melírování je pojem pro částečné zbarvení pramenů v různých odstínech. Přemýšlíte, že si necháte udělat melír do černých vlasů, ale nevíte si rady s výběrem vhodné barvy? A co technika? O té už máte jasno?

Jaký melír do černých vlasů?

Vlasy v havraním odstínu vyžadují o něco náročnější proces, nežli třeba vlasy hnědé či blonďaté. Co se barev týče, i černovlásky si mohou vybírat. Nutno dodat, že u černých vlasů je mnohdy potřeba podstoupit předběžné postupy – většinou tónování předem v určitém odstínu. Chcete melír do černých vlasů a nevíte, jakou barvu vybrat?

Velmi pěkně vypadají světlé pramínky v černých vlasech. Zajímavou variantou jsou hnědé melíry v havraní hřívě. Vyhýbat se nemusíte ani červeným nebo fialovým melírům. Kdo se nebojí experimentů, může vsadit na bílé nebo třeba modré pramínky.

Jaká technika je vhodná?

Jaká technika je pro melír do černých vlasů nejideálnější? Nelze asi na jednu z nich ukázat prstem a říci, že právě ona je ta nejlepší volba. Vybírat můžete mezi několika postupy melírování:

  • Klasický melír
  • Ombre
  • Benátské melírování
  • Balayazh

Klasický melír

Když se řekne klasický melír, představíme si proužky vedené od kořínků vlasů ke konečkům. Je to jedna z nejpoužívanějších technik, jak vlasy díky melíru oživit a dodat jim šmrnc. Klasický melír lze provést na hustých i řídkých vlasech.

Ombre

Ombre je styl, při kterém se z jedné barvy přechází do druhé. Nejčastější je vertikální ombré, ale setkat se můžeme i s horizontálním provedením této techniky.

Benátské melírování

Chcete-li melír do černých vlasů, zvažte benátské melírování – trend, který v poslední době získává na stále větší popularitě.

Balayazh

Při této technice se melírují pouze konečky vlasů, nebo se melír provádí na ofině. Výhodou této metody melírování je, že ji lze aplikovat na jakékoli délce vlasů.