Krása

Lodičky v retro stylu jako trend roku 2023?

Lodičky v retro stylu jako trend roku 2023?

Není možné, aby návrháři neustále přicházeli s novými nápady, a tak často hledají inspiraci v minulosti. Jedním z oprášených trendů, který se letos vrací na výsluní, jsou elegantní lodičky v retro designu. Seznamte se s těmito stylovými botami a možnostmi, jak je správně nosit.

Retro modely a jejich bohatá historie

Pokud chcete být letos za hvězdu, pořiďte si boty Mary Jane s páskem, hit letošní sezóny. Historie této obuvi sahá až na počátek 20. století, kdy byly vytvořeny jako dětské botičky. Rychle ale získaly oblibu také u dívek i dospělých žen. Charakteristickým znakem klasických Mary Jane bot jsou uzavřené kulaté špičky, nízký podpatek a pásek přes nárt.

Vývoj bot postupně vedl ke vzniku moderního provedení s vyšší platformou, výraznou přezkou a různými tvary špičky. V 60. letech zažily boty Mary Jane velký boom, když je proslavila módní ikona Twiggy. Pokud vám lodičky s páskem nepadly do oka, nevěšte hlavu, do módy se vrací i klasické retro lodičky s robustním podpatkem.

Jsou ztělesněním šarmu a elegance

Retro lodičky kombinují klasický a elegantní design, který odkazuje na minulost, s šarmem a ženskostí současnosti. Díky tomu jsou ideální volbou pro širokou škálu různých příležitostí – od formální příležitosti, přes pracovní prostředí, až ke každodennímu stylovému oblečení. Na trhu jsou k dostání v mnoha různých provedení, jako lodičky na vyšším podpatku nebo ležérnější varianta s plošší platformou.

Trendy jsou především mohutné hranaté podpatky a u Mary Jane modelů nápadné zlaté spony. O různé barvy zde není nouze, kromě lesklé černé nebo nadčasové béžové, můžete vybírat například z růžové, žluté nebo modré.

Kombinovat je můžete téměř s čímkoliv

Výhodou lodiček v retro stylu je jejich skvělá kombinovatelnost s velkým množstvím modelů. Tyto boty budou krásně doplňovat váš současný šatník, stejně jako nejnovější trendy, které si teprve zakoupíte. Pro formální příležitosti se hodí retro lodičky v neutrálních tónech s elegantním kostýmkem nebo šaty. Pro každodenní vzhled můžete obout nižší podpatky s oblíbenými kalhotami nebo sukní.

Milujete osvědčenou klasiku – modré džíny a bílou halenku? Zkuste tento outfit povznést pastelovými retro lodičkami na blokovém podpatku a s hranatou špičkou? Nebo si spíše libujete v sukních? Proč nedoplnit áčkovou sukni lesklými Mary Jane botami. A pokud byste chtěla vynést retro zvonové kalhoty a pruhované tričko, nic je nedoplní lépe než lodičky v retro stylu!