KrásaKrása a módaVlasy

Listopadové účesy pro seniorky: Které jsou nejlepší?

Listopadové účesy pro seniorky: Které jsou nejlepší?

I v oblasti kadeřnictví se každoročně sezónně mění trendy, jež se projevují modernějším provedením již zavedených účesů nebo zcela novými styly. Pokud patříte již mezi seniorky, pravděpodobně se snažíte, aby váš účes byl praktický a nevyžadoval příliš velkou údržbu či styling, a zároveň budil dojem většího objemu a moderního vzhledu. Většina žen v seniorském věku se proto zaměřuje na účesy kratší a upravené tak, aby dobře ladily s tvarem jejich obličeje. Jaký tedy zvolit, pokud se chystáte na změnu image letos v listopadu?

Moderní listopadové účesy tohoto roku

Účesy, které jsou moderní o letošním podzimu, se nesou jednak v duchu renesance osmdesátých let minulého století, jednak ve zvláštním způsobu probarvování. Oba tyto trendy se však velmi náročně slučují s konzervativním řešením účesů pro seniorky, i v tomto období je proto vhodné sáhnout po klasice, kterou můžete vylepšit o prvky, jež jsou aktuálně módní. Jedná se například o provedení ofiny nebo výběr vhodné kombinace barev melíru. Ideální jsou pak účesy uvedené níže.

Říjnové účesy pro seniorky

Bob podle tvaru obličeje

Klasický bob je krátce střižený účes, který obvykle sahá k čelisti a nabízí vysokou variabilitu, co se týká úprav. Moderní delší střihy jsou často kombinované s ofinou, která vytváří závěs, ta je však vhodná spíše pro mladší ročníky, jelikož přitahuje pozornost k očím, a tudíž i vráskám v jejich okolí. Pokud máte tvar obličeje, kterému sluší ofina, zaměřte se spíše na krátkou nebo asymetrickou. Objem účesu můžete přidat postupným sestříháním (klidně ve stylu moderního shagu) nebo melírem.

Velmi krátké účesy

Chcete-li se úplně vyhnout delším vlasům, můžete volit praktické velmi krátké účesy – oblíbenými jsou v tomto případě pixie cut (opět ve velmi variabilním provedení včetně možnosti různě pracovat s ofinou), a pak garcon. U účesu pixie cut jsou preferovány bledší odstíny, což je ostatně pro starší ženy výhodné, jelikož černá nebo opravdu tmavě hnědá často zvýrazňují vady pokožky. Druhý jmenovaný, tedy účes na kluka, je mezi seniorkami velmi oblíbený, jelikož je šik, disponuje omlazujícím efektem a vyžaduje opravdu minimální péči. Navíc se skvěle hodí pro šedivé nebo prošedivělé vlasy.

Pro seniorky jsou ideální krátké střihy