Krása

Krátký střih pro jemné vlasy 2023

Krátký střih pro jemné vlasy 2023

Krátké vlasy mohou být mimořádně šik. Tento sestřih je navíc vhodný i pro jemnou kštici. Co byste měla vědět o krátkém sestřihu, než vyrazíte „pod nůžky“ a jak se inspirovat?

Jak naložit s jemnými vlasy

Krátké vlasy alias pixie mohou slušet téměř každé ženě. Vhodné jsou především pro majitelky půvabných symetrických tváří. Nejméně lichotivý je tento styl pro majitelky hranatého tvaru obličeje, nicméně velmi šikovný kadeřník umí například ostříháním střapaté ofiny šikovně rysy zjemnit. Krátké vlasy si tak směle může dovolit opravdu kdokoli.

Při výběru účesu je potřeba zohlednit i typ vlasů. V zásadě je potřeba rozlišit, jestli máte skutečně jen jemné vlasy, případně jich máte málo. Úhlavním „nepřítelem“ skutečně jemných kadeří je především nedostatek objemu.

Pokud máte vlasy, které jsou jemné a současně řídké, je pro vás vhodný především tzv. tupý střih. To znamená ten, který se nijak neprostříhává. Opticky vašim vlasům dodá na hustotě. Pixie střih navíc jednotlivé prameny odlehčí a učiní je mnohem poddajnější pro následný styling.

Vsaďte na pixie

Pro majitelky jemných vlasů existuje velmi variabilní škála krátkých sestřihů. Vyzkoušejte například asymetrický pixie střih, který vašim vlasům dodá texturu díky vrstvám. Ten zahrnuje delší prameny v bočních partiích, zatímco ty v oblasti spánku zůstávají velmi krátké nebo podstříhané. Svému účesu tak budete moci dodat dostatek objemu, aniž by byl zcela jednoduchý a rovný.

Pixie je elegantní a stylový střih, který je velmi variabilní. Vyzkoušet proto dále můžete i variantu vlnitou. Prameny jednoduše natočte tak, aby směřovaly ven z obličeje.

Na jemných vlasech vypadá perfektně i pixie doplněné patkou. Tento styl dobře funguje, pokud jsou vlasy nahoře o něco delší než po stranách. Pro styling budete potřebovat i vhodné přípravky v podobě pomády nebo texturovacího spreje.

Pokud jste odvážná, pořiďte si extra krátký pixie střih, který nosila v 60. letech Mia Farrow. Typická je pro něj delší horní část vlasů a o něco delší prameny po stranách hlavy. Tento účes vypadá velice elegantně a je i praktický svou nenáročnou údržbou.