Krása

Krátké vlasy s patkou

Krátké vlasy s patkou

Krátké vlasy s patkou jsou trendy účesem. Láká i vás? Komu sluší a jaká úskalí na vás s tímto sestřihem mohou čekat?

Zkuste krátké vlasy s patkou

Ač jsou dlouhé vlasy symbolem ženskosti, krátký sestřih je sexy a má šmrnc. Ostatně oblíbila si ho například herečka Scarlett Johansson, která je považována za symbol ženskosti a jednu z nejkrásnějších hereček.

Řada žen po něm proto zatouží. Na druhou stranu s ním ale riskujete zdlouhavé dorůstání do původní podoby, pokud se vám účes nebude nakonec líbit. Jak odhadnout, jestli je vhodný právě pro vás, než vyrazíte s fotografií oblíbené celebrity do kadeřnictví?

Krátké účesy obvykle vyžadují dokonale krásnou tvář. Pokud není váš obličej vyloženě symetrický, můžete svému účesu „pomoci“ právě patkou. Ta dokáže zjemnit rysy.

Základní poučka zní, že účes by měl vždy harmonizovat s tvarem obličeje. I když se tak krátké vlasy obvykle spíše nehodí pro hranatý tvar obličeje, zručný kadeřník umí střih přizpůsobit tak, aby vašim rysům lichotil.

Krátké vlasy sluší téměř všem

Zohlednit musíte i typ svých vlasů. Pakliže ale váš kadeřník rozumí svému řemeslu, vytvoří vám tento účes i z jemných a nepříliš kvalitních vlasů. Těm propůjčí sestřih objem, a navíc je ostříháním i přirozeně ozdravíte. Máte-li naopak velmi husté kudrnaté vlasy, nemusí pro vás ale, pozor, tato varianta být úplně optimální.

Pakliže patříte k těm ženám, které si ho mohou dovolit, budete tímto sestřihem okouzlena. Krátké vlasy s patkou sluší všem věkovým kategoriím. Navíc jsou úžasně variabilní: Snadno je přetvoříte do elegantního looku, ale vykouzlíte i dojem drzé rebelky.

A pozor, v případě krátkých vlasů musíte zohlednit nejen to, jak v nich budete vypadat, ale také to, kolik času jste ochotná věnovat jejich úpravě. Kratší sestřih totiž rozhodně není tak bezúdržbový, jak vypadá. Když se vám nechce nic dělat s dlouhými vlasy, stačí je svázat do culíku. Součástí vaší vlasové rutiny se s krátkým sestřihem ovšem stane tužidlo nebo vosk, které je pomůže „zkrotit“, ale i pravidelné návštěvy kadeřníka pro obnovení střihu.