Krása a módaVlasy

Krásné účesy pro krátké vlasy: top 3 pro letošní rok

Krásné účesy pro krátké vlasy: top 3 pro letošní rok

Letošní rok přinesl v oblasti úpravy vlasů pestrou škálu nejrůznějších trendů. Mezi nejvýraznější z nich patří vrstvení, měděná barvy a také vzrůstající obliba krátkých střihů. Jaké účesy pro krátké vlasy zaujaly nejvíce? Pojďme se podívat na výběr top 3 sestřihů.

Francouzský bob s ofinou

Boby, čili mikáda, jsou oblíbeným dámským střihem již celá desetiletí. Letos se objevily na výsluní v řadě různých úprav od tupých střihů, až po vrstvené a texturové styly. Velmi stylově a mladistvě působí bob, který nese podle své domoviny přízvisko francouzský. Snoubí v sobě hravost a šmrnc francouzských dam. Představuje jej mikádo v délce k čelistem s ležérní kratší ofinou.

Francouzský bob nevyžaduje každodenní údržbu a skvěle se hodí pro strukturované a vlnité vlasy. Zachovává totiž přirozeně rozcuchanou strukturu kadeří a vytváří nedbalý vzhled plný pohybu a objemu. Vzhledem k tomu, že se jedná o precizní střih, profesionální zásah je nutný každých 6 týdnů.

Klasický krátký pixie

Krátký skřítkovský sestřih je další stálicí mezi populárními účesy. Letos si jej ale oblíbilo větší množství žen než kdy předtím, čímž se stal jedním z nejžhavějších krátkých účesů. Jedná se o velmi krátký střih s delšími vlasy na temeni a kratšími na týlu a spáncích. Účes se hodí téměř ke každému tvaru obličeje, struktuře vlasů a věku.

Pixie účes je rozpustilý, klukovský a mladistvý styl, který má výhodu obrovské variability. Každá nositelka si jej může uzpůsobit přesně podle svého vkusu – vyfoukat do objemu, ulíznout do hladkého účesu ala 20. léta minulého století, nebo vytvořit rozcuchaný plážový vzhled. Stylisté radí použít při jeho stylingu produkt na ochranu proti teplu, poté vlasy upravit malým kartáček a nakonec zafixovat balzámem s efektem měkkého a přirozeně odděleného povrchu.

Tupý bob pod bradu

Dalším velmi lichotivým bobem roku 2023 je tupý střih v délce těsně pod bradu. Tento krátký účes dobře vynikne na rovnějších a středně jemných vlasech. Podporuje totiž přirozený objem. Krátký tupý bob nejlépe vypadá v hladkém stylu s rovnou pěšinkou uprostřed, nebo pěšinkou k jedné straně. Účes ošetřete produktem na ochranu proti teplu a pouze poslední centimetry narovnejte do hladka žehličkou. Díky tomu neztratíte objem ani celkový pohyb v pramenech.