KrásaKrása a móda

Kde se prodává nejhorší kosmetika: 2 obchody s negativními recenzemi

Kde se prodává nejhorší kosmetika: 2 obchody s negativními recenzemi

Máte oblíbené značky kosmetiky a víte kam si pro ni jít? V tomto případě nemusíte nic jiného řešit, ale může se stát, že vás naláká jiný druh kosmetiky na podezřelých stránkách. Tato kosmetika napodobuje jiné o dost kvalitnější značky a také bývají často závadné pro vaše tělo.

E-shop Shein – kosmetika SheGlam

Asi nebude žádným tajemstvím, že zmiňujeme zahraniční e-shopy, které mají své působiště v Číně. Shein je stránka na které naleznete mnoho různorodých produktů, ale když se zaměříme obzvláště na kosmetiku, tak pro mladé nabízí spousty kosmetických věcí. Otázkou je, zda je tato kosmetika vhodná na pleť a tělo. Jelikož na rozdíl od kvalitní kosmetiky, kterou seženete v drogeriích, parfumeriích nebo na internetu, nemá značka SheGlam nejvhodnější složení produktů.

Na prvních místech naleznete například Cyklopentasiloxan, který dlouho přetrvává v životním prostředí a má schopnost se hromadit v tělech živých organismů. Celkově to znamená, že tato kosmetika vám nejen dokáže poškodit pleť, ale také nedbá na životní prostředí.

Kosmetika z AliExpressu

AliExpress je o něco horší než Shein, jelikož se ani nesnaží vytvořit svojí vlastní značku kosmetiky. Prodává kosmetiku z Číny, která může poškodit vaše tělo a obličej. Její složení je více než děsivé a „náhodná“ podoba s produkty z high end kosmetiky je skoro nerozeznatelná, až na loga. Ta si musí měnit, aby 100% nekopírovali originální značky.

Je dobré si uvědomit své preference. Jste ochotná vystavit svoji pleť škodlivým látkám jen za to, že produkt je o něco levnější než originál? Berte na vědomí, že byste podpořili prodejce, kteří nedbají na zdraví svých zákazníků, neřeší životní prostředí a hromadění plastů jim nedělá problém.

Shrnutí

V článku jsme uvedli dva velice známé e-shopy, které nabízí kromě domácích produktů i kosmetiku. Jedná se o:

  • SheIn a jejich značka SheGlam
  • AliExpress

Kosmetika má velmi znepokojivé složení, při výrobě se nedbá na životní prostředí nebo na zdraví svých zákazníků. Raději si našetřete peníze a kupujte si kosmetiku u spolehlivých prodejců.