KrásaVlasy

Jarní účesy pro seniorky: Inspirujte se

Jarní účesy pro seniorky: Inspirujte se

Věk může umocnit vaši krásu, pokud víte, jak jej nosit hrdě a s elegancí. A právě jedním z klíčových bodů úspěchu je slušivý účes. S věkem bohužel často přichází problémy s kvalitou vlasů. Volbou správného účesu však můžete vytvořit efekt silnějších, objemnějších a poddajnějších vlasů. Přidáním vrstev lze zvýraznit některé rysy obličeje a naopak rozčepýřené konce je zjemní.

Díky vhodnému účesu budete vypadat svěže a šik. Nebojte se proto experimentovat a zkusit něco nového. Na vlasech je úžasné to, že je lze snadno změnit. Připravili jsme pro vás několik tipů v souladu s nejnovějšími vlasovými trendy. Inspiraci zde naleznou milovnice krátkých sestřihů i zastánkyně delší kštice. 

Uhlazený krátký bob

Nadčasovou klasikou je uhlazený krátký bob. Tento rovný krátký bob dělený na jedné straně pěšinkou vám zajistí decentní a elegantní vzhled. Účes je vhodný pro všechny starší dámy, nejvíce jej však ocení ženy, které se účastní mnoha formálních akcí.

Pixie střih s vystříhanými stranami

Pokud chcete zůstat stylová i ve vyšším věku a nevadí vám velmi krátké vlasy, zkuste tento odvážný pixie střih. Na vrcholku hlavy zůstávají vlasy delší, okolo uší a v zadní části se vlasy vystříhají nakrátko. Střih působí mladistvě, rozverně a čiší z něj energie. Účes můžete doladit  nanesením gelu na vlasy do konců v delší partii.

Jednoduché vlasy po ramena

V jednoduchosti je krása, což ví módní ikona Meryl Streep. Inspirujte se jejím sestřihem, který vyvrací tvrzení, že starší dámy by měly nosit krátké účesy. Jednoduchý rovný střih po ramena vytváří elegantní a nadčasový vzhled vlasů. Účes můžete upravit do kouzelného ležérního účesu tak, že vzadu na týlu sepnete sponou vlasy z horní poloviny hlavy.

Bob s rovně střiženou ofinou

Zůstaňme u světových módních ikon. Kdo by neznal Annu Wintour s jejím legendárním krátkým bobem s rovně střiženou ofinou? “Tento rovný střih bobu se zaoblenými okraji a tupou ofinou je ztělesněním sofistikovanosti s nádechem důstojného rozmaru. Pochlubte se tímto stylem a buďte si jisti, že budete vždy v módě,” radí magazín Style Crazy.

Krátké texturované vlasy s vrstvami a balayage

Pokud máte vrásky, možná si oblíbíte strukturovaný bob s vrstvami a balayage efektem. Tento životodárný účes kompenzuje projevy stárnutí, jako jsou vrásky a skvrny v obličeji, a dodává vašemu vzhledu svěžest a teplo.

Šedivý rozverný pixie střih 

Pokud jste přijala své šediny, je na čase je posunout do módní pecky inspirované úžasnou herečkou Jamie Lee Curtis. Tím je šedivý odvázaný pixie střih s načechranou kšticí v horní partii.