Krása a módaMóda

Jaká barva mi sluší: test pro 4 barevné typy – který je ten váš?

Jaká barva mi sluší: test pro 4 barevné typy – který je ten váš?

Zatímco některé barvy vašemu vzhledu prospějí a doslova vás rozzáří, jiné způsobí akorát tak to, že vypadáte jako po protančené noci bez minuty spánku. Pokud nevíte, jaká barva mi sluší, test vám to pomůže odhalit.

Jaká barva mi sluší: test

Málokterá žena má přehled o tom, jaké barvy jí lichotí a které dělají přesný opak. Každému z nás totiž sluší určitá paleta odstínů. A zatímco některé barvy vás rozzáří, jiné vám na šmrncu uberou.

Rozlišujeme 4 palety barev:

  • Východ Slunce
  • Poledne
  • Západ Slunce
  • Barvy přírody

Východ Slunce

Oči jsou modré nebo tmavě hnědé. Barva vlasů je od platinově blond přes pískovou až po světle hnědou. Pleť je hodně bledá nebo lehce narůžovělá.

Pro tento typ se nejvíce hodí barvy drahých kamenů. Bude vám slušet limetkově zelená, pryskyřicově žlutá i jakýkoli odstín oranžové. Nevyhýbejte se ani růžové.

Poledne

Barva očí je zelenomodrá či hnědá, vlasy jsou tmavší až černé. Co se barvy pleti týče, pokožka je neutrálně béžová nebo má světlejší odstín.

K vám budou sedět barvy jako kapučíno, bledě růžová nebo jemně broskvová. Nebojte se ani sytě hnědé či opravdu jasných barev, jako je třeba zelená nebo výrazná modrá.

Západ Slunce

Oči mají nebesky modrou barvu, mohou být ale i jantarové nebo zelenomodré. Pokud jde o barvu vlasů, ty jsou zlatohnědé, medově hnědé a mohou být i karamelové. Pleť je béžová či jemně snědá.

Pokud máte tento barevný typ, pak se k vám hodí zázvorová nebo zlatohnědá barva. Doporučit vám lze také karamelovou a jakékoli hřejivé zemité tóny.

Barvy přírody

Posledním barevným typem jsou tzv. Barvy přírody. Ty v sobě kloubí všechno dohromady, mají totiž od každého něco. Zde lze doporučit všechny zemité barvy v jakýchkoli odstínech. Od jemnějších a pastelových až po výrazné a extravagantní.