Móda

Jak zvýraznit své přednosti: 5 tipů pro dokonalý outfit

Jak zvýraznit své přednosti: 5 tipů pro dokonalý outfit

Je úplně jedno, zda máte dlouhý krk, krátké nohy, široké boky nebo velká ňadra. Pro každou postavu lze nalézt vhodné oblečení. Poradíme vám, jak zvýraznit své přednosti a skrýt nedostatky. Díky našim tipům budete vždy krásná.

Výběr vhodných bot

Začněte od základu, a to výběrem vhodných bot. Pokud máte kratší nohy, vyhněte se botám sahajícím po kotníky. (Vybírejte boty, které dosahují alespoň tři až pět centimetrů nad kotník.) Vhodné pro vás nejsou ani kozačky nad kolena. Slušet vám naopak budou lodičky. Opticky postavu prodlouží a zeštíhlí.

Dobře zvolený typ sukně

Každému typu postavy svědčí jiný střih sukně. Ženám plnějších tvarů budou slušet pouzdrové sukně, ženám s úzkým pasem (avšak většími boky a pozadím) doporučujeme sukně áčkového střihu. Ženy se štíhlými nohami si mohou obléknout minisukni a vysokým ženám svědčí sukně dlouhé.

Typ výstřihu

Jaký zvolit typ výstřihu? Máte-li dlouhý krk, slušet vám bude lodičkový výstřih. Malou postavu opticky prodlouží výstřih do písmene V a takovýto výstřih svědčí i ženám, která mají velká prsa. Roláky a výstřihy typu voda se hodí pro ženy s malými ňadry.

Tip pro vás: Dejte si pozor na kulaté výstřihy, sluší málokomu.

Džíny

Jste-li štíhlá, volte skinny jeans. Pro ženy s širšími boky a lýtky doporučujeme bootcut jeans, zvonové kalhoty zase sluší ženám plnějších tvarů. Pro všechny typy postav se pak hodí džíny rovného střihu.

Tip pro vás: Pokud máte pár kilo navíc, vyhýbejte se vyšisovaným džínám a džínám s nejrůznějšími aplikacemi. Volte spíše tmavší barvy džín.

Doplňky

Své přednosti můžete zvýraznit i volbou vhodných doplňků. Máte dlouhý krk? Můžete si dovolit „obojkový“ náhrdelník. Máte krk krátký? Noste delší řetízky. Ženy plnějších tvarů by měly nosit větší kabelky, nikoliv drobná psaníčka. Skvělým doplňkem jsou nejrůznější šátky, které dokáží zakrýt to, co nechcete, aby bylo vidět.