Krása a módaNehty

Jak urychlit schnutí laku na nehty: 3 rychlé a osvědčené tipy

Jak urychlit schnutí laku na nehty: 3 rychlé a osvědčené tipy

Znáte to? Konečně si najdete chvíli času na to, abyste vyzkoušely ten nový lak na nehty, který jste nedávno koupily v drogerii na rohu. Pečlivě si lakujete nehty, aby byl výsledek naprosto dokonalý a k nerozeznání z nehtového salonu, sednete si, opřete se… a v té chvíli vás napadne, že byste měla začít například škrábat brambory k obědu. To znamená, že potřebujete nejlepší způsob, jak urychlit schnutí laku ne nehty. My jich známe hned několik a rádi se o ně v tomto článku s vámi podělíme!

Studená voda

Jedná se o jeden z nejlepších a nejosvědčenějších způsobů, jak urychlit schnutí laku na nehty a zároveň se i trochu osvěžit.

Jak na to?

  1. Napusťte umyvadlo nebo větší mísu ledovou vodou z kohoutku.
  2. Do připravené vody ponořte ruce – jestliže je pro vás příliš ledová, můžete vložit pouze konečky prstů.
  3. Počkejte alespoň jednu minutu a poté ruce z vody vytáhněte.
  4. Hotovo! Lak na nehty je zcela suchý a vy se můžete věnovat dalším činnostem.

Fén na vlasy

Tento způsob urychlení schnutí laku na nehty vás možná napadne jako první, protože se jedná o jednoduchý a známý fígl. Jestliže jste šetřiví, doporučujeme spíše jiné způsoby urychlení schnutí laku, protože vás nebudou stát žádnou elektrickou energii.

Vaše čerstvě nalakované nehty vždy fénujte studeným vzduchem a z dostatečné vzdálenosti, abyste si lak prouděním vzduchu nepoškodila. Jestliže váš fén na vlasy neumožňuje proudění studeného vzduchu, nefénujte si nehty vůbec.

Mrazák

Podobný typ jako se studenou vodou v míse nebo v umyvadle, avšak tentokrát bez práce. Mrazák využijete proto především tehdy, když si na urychlení schnutí laku vzpomenete až po nalakování nehtů. Stačí totiž jen otevřít mrazák a není nutné chystání dalších pomůcek, které by vám mohly vrstvu laku omylem poškodit otřením.

Ruce jednoduše vložte do otevřeného mrazáku a počkejte alespoň jednu minutu. Ledový vzduch zapříčiní okamžité zaschnutí vašeho laku.