KrásaVlasy

Jak si vybrat správnou délku vlasů podle tvaru obličeje

Jak si vybrat správnou délku vlasů podle tvaru obličeje

Každá žena touží po účesu, který bude lichotit jejímu vzhledu. Jedním z faktorů, který typ účesu ovlivňuje, je tvar obličeje. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Účesy pro kulatý tvar obličeje

Tento tvar obličeje je charakteristický jemně zakřivenými rysy a kulatou bradou. Ta je, stejně jako čelo, široká. Širší jsou pouze tváře. Je tedy potřeba pomocí vlasů vytvořit iluzi užšího vzhledu.

Jaké střihy zvolit? Šikovným pomocníkem jsou střihy delší a vrstvené. Vlasy mohou zasahovat i do obličeje a dobré je, pokud alespoň částečně zakrývají lícní kosti. Může to být třeba dlouhé mikádo, které je postupně sestříhané. Jeho délka je pod bradu. Pokud je mikádo kratší, nechte sestřih s ofinou. Ta může být krátká i dlouhá. Slušet vám budou i vlasy délky po ramena, které budou postupně sestříhané. Delší mikádo lze velmi snadno upravit i do drdolu. Na vlasech můžete, pomocí kulmy, vykouzlit i vlny.

Vhodné nejsou krátké sestřiny nebo takové, které jsou geometrické.

Účesy pro hranatý tvar obličeje

Tento tvar obličeje má široké rysy, s výraznou čelistí, širokými tvářemi i čelem. Vzhledem k tomu, že tento tvar mívá často ostřejší linie, je potřeba je zjemnit.

Jaké střihy zvolit? Vhodnou volbou jsou delší vlasy, s rovným postupným sestříháním. Vyzkoušejte šikmé mikádo, které je vpředu delší a vzadu kratší. Ofinu si nechte do očí. Může být po stranách delší. Pěkné čelisty zvýrazní culík nebo drdol, který bude vyčesaný. Chybu neuděláte ani s loknami.

Ne příliš šťastnou volbou budou účesy, které mají rovnou ofinu. Pozor si dejte na mikádo, které má jednu délku a končí u brady, přitahuje pozornost k čelisti.

Účesy pro oválný tvar obličeje

Oválný obličej představuje variantu hranatého, jen je o něco delší. Stejnou šířku má brada a čelo. Lícní kosti jsou trochu širší a čelisti málo výrazné.

Jaké střihy zvolit? Oválný obličej má tu výhodu, že mu padnou téměř všechny střihy. Pokud jste majitelkou výraznějších lícních kostí, zvažte šikmo střižené mikádo. Pokud máte výraznější oči, pak si pořiďte ofinu, která k nim vtáhne pozornost. Dovolit si můžete také střihy jemných vrstev, které opticky zmenší délku obličeje a jemně jej rozšíří.

Účesy pro trojúhelníkový tvar obličeje

Tento typ obličeje má širší čelist a užší čelo.

Jaké střihy zvolit? Dobrá volba bude šikmo střižená ofina. Ta opticky zúží širší čelist. Střihy jsou vhodné kratší délky, s větším objemem. Chcete-li vlasy delší, nechte je narůst alespoň ke klíční kosti.

Pozor si dejte na takové střihy a účesy, které vám stáhnou vlasy z obličeje pryč.