KrásaVlasy

Jak si udržet vlasy zdravé a lesklé: Nejlepší tipy od vlasových stylistů

Jak si udržet vlasy zdravé a lesklé: Nejlepší tipy od vlasových stylistů

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Téměř všichni toužíme po zdravých a viditelně lesklých vlasech. Jak toho ale docílit a je to opravdu tak složité? Stačí při tom dodržet pár jednoduchých rad.

Snadné kroky pro zdravější vlasy

Samotným základem je dostatečné mytí vlasů a pokožky hlavy. Bez pravidelného mytí se na vlasech zadržuje prach, nečistoty a zbytky ze stylingových přípravků, což brání jejich přirozenému růstu. Avšak všeho s mírou, příliš časté mytí může vlasy naopak vysušovat a vést k jejich lámání. Delší vlasy se doporučuje mýt zhruba 3x týdně.

Pokuste se vyvarovat šamponům a přípravkům s parabeny a silikony. Lepší volbou jsou rozhodně rostlinné produkty. Profesionální vlasová kosmetika navíc dokáže vlasy vyživit.

Co vlasům neprospívá

Pochopitelně také škodí jejich přílišné barvení, fénování, kulmování či žehlení. Je však jasné, že mnohdy se bez těchto procedur neobejdeme. Volte proto takové produkty, které vlasy zbytečně nezatěžují. Před teplem je chraňte nejrůznější kosmetikou k tomuto účelu vyrobenou.

Kvalitu vlasů samozřejmě ovlivňuje i životospráva, stres a dostatek spánku. Zejména dostatečná konzumace bílkovin/proteinů dokáže vlasy opravdu ozdravit. Zkvalitnění lze docílit také podpůrnými vitaminy.

Lesk na první pohled

Na správném umývání opravdu záleží. Začněte důkladným vykartáčováním, abyste odstranili přebytečné zbytky stylingu. Vlasy zásadně myjte ve vlažné vodě, příliš teplá jim škodí. Naneste šampon, který vmasírujte i do vlasové pokožky. Tím dojde ke stimulaci růstu vlasů.

Pro docílení lesku je potřeba dostatečná hydratace. Vybírejte tedy produkty, které hydratují. Odborníci radí, že je vhodné, alespoň jednou týdně použít detoxikační šampon.

Pravidelná péče je důležitá

Rozhodně neuškodí ani pravidelné používání masek, olejů či přípravků, které přímo dodávají lesk.

A dvě babské rady na konec. Na závěr samotného mytí pusťte na vlasy studenou vodu a promývejte zhruba minutu. Budou vypadat lesklejší a svěží.
Vyzkoušet také můžete, vetřít do mokrých vlasů pivo, nechat několik minut působit a následně opláchnout.