Pleť

Jak si správně čistit obličej: Krok za krokem průvodce

Jak si správně čistit obličej: Krok za krokem průvodce

Každá žena ví, že základem péče o pleť je správné a důkladné odlíčení a následná hydratace. Čistíte však pleť správně? V následujícím článku vám prozradíme, jak při čištění pleti správně postupovat. Tady je návod krok za krokem.

Odličování jako základ

Čistit pleť je vhodné dvakrát denně, a to vždy večer po celém dni a poté ráno. I v noci se totiž potíte a ulpívají na vaší pleti nejrůznější nečistoty. (Čistění pleti se doporučuje i po náročných sportovních aktivitách, při kterých se zpotíte.)

Pleť čistěte měkkými vatovými tampónky, nedrhněte ji. Použijte tolik tampónků, kolik je třeba. Poslední tampónek by měl zůstat zcela čistý. Používejte kosmetiku bez alkoholu vhodnou pro váš typ pleti. Nakonec omyjte obličej vlažnou vodu.

Micelární voda, tonikum

Pleť po odlíčení či vyčištění za pomoci speciální čistící pěny dočistěte micelární vodou (nemusíte ji však používat každý den). Nakonec použijte tonikum, které se postará o dočištění pleti a odstranění posledních zbytků nečistot. Pleť také osvěží.

Peeling a kdy ho použít

Zhruba jednou týdně používejte jemný peeling , který šetrně čistí pokožku a odstraňuje odumřelé svrchní buňky kůže. Peeling se hodí pro všechny typy pleti, platí ale, že v případě mastné pleti ho můžete používat častěji. Pokud máte pleť suchou, postačí, když ho použijete jednou za tři týdny.

Tip pro vás: Na obličej nikdy nepoužívejte tělový peeling, ale vždy peeling určený na obličej.

Hydratace

Zapamatujte si, že po čištění pleti musí vždy následovat hydratace. Nakonec tedy aplikujte sérum a hydratační krém.