KrásaMóda

Jak se oblékat ve 40 letech: Stylové tipy pro mladší dámy

Jak se oblékat ve 40 letech: Stylové tipy pro mladší dámy

Sfoukla jste na dortu 40 svíček a začala vám dekáda té opravdové dospělosti? Gratulujeme, máte před sebou tu nejlepší dekádu života. Pokud jste se rozhodla při této příležitosti zrevidovat svůj šatník, děláte dobře. Poradíme vám jak na to.

Oblékání ve čtyřiceti je stále velmi mladistvé

Čtyřicítka je krásný věk, většinou už máte srovnané priority, vyřešené a stabilní rodinné i přátelské vztahy a jistou kariéru. Přitom jste stále mladí na těle i na duchu a plni energie. A přesně tomu by měl odpovídat i váš šatník. Měla by z něj čišet mladistvost, ale zároveň i jakási serióznost a elegance.

Důležité je, aby vám oblečení správně sedělo (zvláštní pozornost v tomto případě věnujte přiléhavým kouskům), u sukní volit správnou délku (většině žen bude slušet délka po kolena). Je tedy vhodné provést důkladnou revizi šatníku a některé kousky oblečení vyřadit a jiné naopak přidat. 

7 rad, jak správně vybavit šatník

  1. Mějte ve skříni jen ty věci, ve kterých se cítíte dobře

Když budete mít ve skříni jen ty věci, které vám dobře padnou a ve kterých se cítíte sebejistě, pohodlně a krásně, máte dobře našlápnuto.

  1. Vsaďte na kvalitní materiály

Oblečení z levného materiálu poznáte na první pohled, střih a barva to nezachrání. Vybírejte si proto vysoce kvalitní látky, abyste celkově působili elegantněji. Nehledě na to, že v umělých materiálech se budete více potit a nevábně zapáchat.

  1. Nebojte se utratit více

Nemusíte se rozšoupnout kvůli každému kousku, ale pokud existuje oblečení, o kterém víte, že ho budete nosit opakovaně, skvěle vám padne a lichotí vaší postavě,  je v pořádku utratit o něco více a pořídit si něco kvalitního a trvanlivého.

  1. Pořiďte si jeden nebo dva výrazné kousky

Ujistěte se, že máte ve svém šatníku k dispozici pár výrazných kousků, od výrazných barev po živé potisky, budou se vám hodit při příležitostech, kde nechcete působit fádně.

  1. Investujte do klasického kabátu

Kvalitní, klasický dámský kabát, jako je například trenčkot, se osvědčí u každého outfitu, který si sestavíte, a navíc vás v zimě zahřeje. Navíc vaší postavě zalichotí rozhodně více než bunda.

  1. Nezapomeňte na ‘’malé černé’’

Malé černé šaty jsou pro ženy každého věku nezbytnou součástí šatníku. Mějte ve skříni klidně rovnou dvoje. Rozhodně je unosíte.

  1. Bílé tričko a halenka

Nezáleží na věku, v klasické bílé dámské halence nebo tričku vypadá dobře každá. Ať už v kombinaci s oblíbenými džínami nebo zastrčené do sukně, je to kousek oblečení, který ve vaší skříni taktéž nesmí chybět. 

Nebojte se ani trička a džín

Čtyřicítka rozhodně neznamená, že začnete nosit jen šaty a halenky. Elegance není na škodu, ale klasické džíny a tričko se vám určitě budou hodit. Lichotivé jsou tmavé džíny a bílé nebo jiné světlé tričko. Dobrým doplňkem jsou jak světlé tenisky, tak i boty na podpatku.

Pozornost věnujte i doplňkům

Projděte i boty, kabelky a šperky. Vyřaďte vše, co je poškozené či ošoupané. Při nákupu nových opět dbejte spíše na kvalitu než na kvantitu. Boty noste dle aktuálních trendů, ať si nevhodnou obuví nezkazíte celý outfit. U šperků uberte, pokud jich na sobě budete mít příliš mnoho, budou působit rušivým dojmem.