Další

Jak neuspěchat začátek vztahu: 3 tipy, které musíte dodržet

Jak neuspěchat začátek vztahu: 3 tipy, které musíte dodržet

Motýlky v břiše při každém vzájemném doteku (při tom letmém obzvlášť), růžové brýle na očích a touha být neustále spolu. To vše jsou hlavní znaky nového vztahu a začátky dokážou být těmi nejlepšími. Jak to ale nepokazit a neuspěchat začátek vztahu, který si chceme udržet i dlouhodobě?

Netlačit na pilu

To se velmi jednoduše říká, ale hůře dělá. Na začátku vztahu jsme svým protějškem většinou natolik okouzleni, že toužíme mít ho jen pro sebe a to hned teď. A tady nastává ten problém.

Ať už si svého nového milovaného chceme k sobě připoutat co nejblíže nebo mu ukázat své nejlepší kvality pro které s námi bude chtít být nejlépe už navždy, musíme trochu ubrat a netlačit na pilu.

Rodinu nechte až na posledním místě

To neznamená, že by rodina nebyla důležitá, právě naopak! Postupujte obráceně. Jak na to?

Na začátku nového vztahu si navzájem ukazujte a dopřávejte věci dle důležitosti od nejmenší po největší. To znamená, že například (pro někoho ve vztahu nejdůležitější) představení rodiny přichází až v poslední fázi nového vztahu.

Vyhněte se tedy větám typu: Kdy mě seznámíš se svými rodiči? Můžu napsat tvojí sestře a něco společně podniknout?

Děti plánujte až později

Velký zádrhel může nastat, když se seznamují lidé, kteří touží po vlastním dítěti. Nikdy si totiž nemůžete být jisti tím, že ačkoliv má váš partner dostatečný věk ke zplození dětí, tak po nich touží, tak jako vy.

Proto na začátku nového vztahu odsuňte téma dětí alespoň o několik měsíců později. Samozřejmě vám nezakazujeme běžnou otázku ohledně touze po plození dětí v budoucnu, díky které zjistíte, na čem jste. Vyhněte se však vyvíjené jakéhokoliv tlaku či dokonce nucení!

Nikdo se nechce cítit na začátku vztahu spoutaný a tím, že se budete držet zlaté střední cesty, svého vysněného připoutáte k sobě blíže, aniž byste museli vyvinout jakoukoliv snahu. Prostě jen plujte a nechejte se unášet na vlně zamilovanosti… a když bude chtít jít, nechte ho jít. On se zaručeně vrátí!