KrásaKrása a móda

Jak fungují feromony: 3 TOP otázky a odpovědi

Jak fungují feromony: 3 TOP otázky a odpovědi

Pravděpodobně jste již někdy v životě zažili, že vám váš partner voněl i bez použití parfému a jeho kůže vás přitahovala. Možná jste také při přivonění k jeho tělu pocítili motýlky v břiše. Jeho kůže mohla vylučovat tzv. feromony. Co to jsou feromony, jak fungují a na jakém principu účinkuje feromonový parfém?

Co to jsou feromony?

Feromony jsou chemické látky, které vytváří organismus za účelem tzv. komunikace na dálku. Zároveň také určují naši sexuální přitažlivost pro opačné pohlaví a předcházejí párování v přírodě mezi zvířaty, vymezování území nebo směr cesty potravy pro mravence. Nemusí tedy znamenat pouze sexuální podtext a spojitost.

Jak fungují feromony?

Vámi produkované feromony doslova vábí a přitahují ostatní osoby. Lidé jsou však ovlivňováni svým myšlením, a proto na šíření feromonů nereagují tak silně jako například zvířata v přírodě.

Pokud vás zajímá, kdy se u lidí nejčastěji feromony vylučují, tak odpovědí je před první sexuálním sblížením. Pokud vám partner v reálném životě nevoní, hovoříme o tom, že vás nepřitahují vylučované feromony z jeho těla. A jestliže si navzájem ihned nevoníte, bude složité si začít vonět v pozdější fázi vztahu nebo spíše nemožné. Řiďte se tedy při výběru partneru také podle svého čichu…

Parfémy s feromony – jak fungují?

V posledních letech zažily velký boom parfémy obsahující feromony. Jedná se o parfémy, jejichž látky obsahují skutečné feromony vytvořené chemickou cestou. Feromonové parfémy pravděpodobně využívají také sílu lidské představivosti, protože jakmile si žena parfém aplikuje, začne se cítit sebevědomě, žensky a přitažlivěji než kdy předtím.

Parfém s feromonem nanášejte na místa, kde vám pulzuje tep (tzv. tepové body těla). Počítejte s výdrží cca 5 hodin. Parfémy s feromony si oblíbily ženy před první schůzkou, před pracovním pohovorem nebo také ke znovu vzplanutí vášně mezi dlouholetými partnery nebo při potížích v manželství.