Zdraví

Jak dlouho bolí zánět čelistního kloubu

Jak dlouho bolí zánět čelistního kloubu

Bolest čelistního kloubu může být velmi intenzivní a nepříjemná. Pokud ji zažíváte již několikátým dnem, možná se ptáte na otázku, jak dlouho bolí zánět čelistního kloubu. V následujícím článku vám proto přinášíme všechny důležité informace o tomto problému.

Individuální doba trvání

Hned na začátek článku musíme bohužel konstatovat, že určení přesné doby trvání bolesti čelistního kloubu je téměř nemožné. V jednotlivých případech se totiž podstatně liší podle příčiny a rozsahu zánětu. Bolest tak může trvat pouze několik hodin, ale také několik týdnu, či dokonce přerůst v chronické problémy.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vypadá rána po extrakci zubu

Rozdíly jsou pak také v samotné intenzitě bolesti. V nejméně vážných případech stačí horké či studené obklady nebo volně prodejné léky k tomu, abyste se jí svépomocí zbavili během relativně krátké doby. V horších případech však bude bohužel nezbytně nutné navštívit lékaře a poradit se s ním o dalším postupu. Neléčené případy mohou přerůst ve zmiňovanou chronickou bolest a tak rozhodně není radno problémy podceňovat.

Nasazení léčby může trvat delší dobu

Zároveň je na zánětu čelistního kloubu problematický i fakt, že pocit bolesti v dané oblasti obvykle nestačí k přesnému určení zdravotního stavu. Přestože tedy vyhledáte ihned lékařskou pomoc, v některých případech mohou doktoři doporučit počkat, aby bylo možné detailně identifikovat skutečné příčiny bolesti a nasadit správnou léčbu.

Na každý pád vám však doporučujeme k lékaři zajít pokud se bolest jakkoliv zhoršuje a příznaky po prvních dnech neodeznívají.

Zdroj: Tmjandsleep.com.au

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *