Zdraví

Ideální obvod pasu: vytoužená míra, která (ne)existuje!

Ideální obvod pasu: vytoužená míra, která (ne)existuje!

Každý z nás je jiný, každý člověk je originál. Kdo by s tímto tvrzením nesouhlasil, že? Ideální obvod pasu je míra, k níž se nemalé množství lidí neúspěšně snaží dopracovat a v nesmyslné touze po vzhledu panenky Barbie si odepírá radosti běžného života. Je ale ideální obvod pasu pouze iluze? Podle odborníků ne!

Ideální obvod pasu existuje

Ano, čtete správně. Ideální obvod pasu skutečně existuje. Nicméně se nejedná o jedno konkrétní číslo a zároveň to určitě není šedesát centimetrů. Odborníci stanovili maximální obvod pasu, který je zdravotně bezpečný. Je však potřeba zohlednit jednak vaši celkovou tělesnou konstituci, jednak i vaše pohlaví a výšku. Je logické, že tentýž objem pasu pro ženu s výškou sto padesát centimetrů, bude pro dvoumetrového muže představovat zcela jinou hodnotu.

Rozdíl mezi muži a ženami

K výšce se v tématu ideálního obvodu pasu příliš nepřihlíží, k pohlaví ano. U žen by obvod pasu neměl přesáhnout číslo osmdesát, a to bez ohledu na jejich výšku, u mužů je pak tato hodnota vzhledem k odlišné stavbě těla čtyřiadevadesát centimetrů. Pokud je obvod vašeho pasu výrazně větší, je nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Důvodů máte hned několik. Tím nejdůležitějším je ale vaše zdraví.

Proč si obvod svého pasu hlídat

Příliš velký obvod pasu je ukazatelem rizika vzniku mnoha onemocnění, kterou souvisí s nadváhou a obezitou. Tento parametr je podstatně důležitější než vaše váha. Objem pasu totiž poukazuje na množství takzvaného vnitřního tuku, který může představovat životně ohrožující problém. Proto odložte váhu, vezměte si do ruky metr a hlídejte svůj zdravotní stav raději s jeho pomocí. Nějaké to kilo nahoru nebo dolů vás zas tak bolet totiž nemusí.