Zdraví

Co způsobuje nadměrné pocení hlavy

Co způsobuje nadměrné pocení hlavy

Pocení hlavy může být velmi nepříjemným problémem. V následujícím článku se podíváme na jeho možné příčiny a odpovíme vám tak tak na otázku co způsobuje nadměrné pocení hlavy.

Hyperhidróza aneb nadměrné pocení

Nadměrné pocení bývá odborně označováno jako hyperhidróza. Projevovat se může nejen v oblasti hlavy, ale i další tělesných částech, které mají sklony k uvolňování potu. Existují dva druhy hyperhidrózy, jejich specifikace si rozebereme v následujících řádcích.

Primární hyperhidróza

Primární hyperhidróza je svým výskytem mnohem častější. Nadměrné pocení v tomto případě není způsobeno nadměrné pocení zdravotním stavem, fyzickou aktivitou nebo zvýšenou teplotou. Obvykle postihuje ruce, nohy, hlavu a obličej. Může se vyskytovat i v jiných částech těla. Příčinou nadměrného pocení (ať už hlavy nebo jakékoliv jiné části těla) je pak v tomto případě tedy dědičný stav.

Mohlo by vás také zajímat: Jak rychle postupuje zubní kaz

Sekundární hyperhidróza

Je méně častá a je indikována různými vnějšími vlivy. Za nejčastější z nich můžeme považovat například:

  • srdeční choroba
  • rakovina
  • cukrovka
  • menopauza
  • mrtvice
  • poranění míchy
  • užívání některých antidepresiv

Opět je pak možné konstatovat, že se samozřejmě nejedná pouze o příčiny nadměrného pocení hlavy, ale celého těla.

Konzultace s lékařem

Z výše uvedených důvodů platí, že přesná identifikace příčin nadměrného pocení hlavy může být poměrně obtížná. Je proto velmi vhodné navštívit při pochybnostech nebo nadměrných dlouho trvajících problémech vašeho doktora a informovat se o vašem individuálním stavu. Laická diagnostika může vést ke špatnému vyhodnocení situace a způsobení zbytečného odkladu v rámci možného zahájení léčby.

Zdroj: Suredeodorant.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *