Krása a módaVlasy

Chemlonové vlasy a jak jim předejít: 4 tipy pro ochranu vlasů během léta

Chemlonové vlasy a jak jim předejít: 4 tipy pro ochranu vlasů během léta

Léto se k nám blíží mílovými kroky. Slunce, dovolená u moře, opalování, osvěžující drinky – to všechno k horkým letním měsícům neodmyslitelně patří. Mnoho žen ale na konci léta řeší jeden nepříjemný problém: chemlonové vlasy. Léto je sice nejoblíbenější období v roce, pokud jde ale o naši hřívu, představuje velké riziko, že na jeho konci budeme mít vlasy jako chemlon. Jak se proti tomu bránit?

Co jsou chemlonové vlasy?

Jako chemlonové vlasy se označuje hříva, která je viditelně poškozená. Chemlonové vlasy jsou slabé a velmi často se tento pojem skloňuje při častém a neodborném barvení. Nicméně poškozené vlasy, které jsou nepříjemné na dotek (zkrátka jako chemlon), mnoho žen řeší i na sklonku léta, kdy vlasy dostávají pořádně zabrat.

Dá se předejít chemlonovým vlasům?

Možná i vy patříte k ženám, které mají na konci léta vlasy nehezky poškozené, suché, třepivé a lámavé. Jistě tak hledáte způsoby, se dá chemlonovým vlasům předejít. Proto pro vás máme pár tipů, jak svou hřívu během horkého léta chránit.

  • Přípravky s UV filtrem
  • Olej na vlasy
  • Stylingové úpravy
  • Domácí maska

Chraňte vlasy přípravky s UV filtrem

V létě je pro nás samozřejmost chránit si tělo opalovacími prostředky. Co ale naše vlasy? I ty lze chránit. Jak? Používejte během léta přípravky s UV filtrem, které mimo jiné obsahují i důležité vitamíny.

Používejte vlasové olejíčky

Olej nepatří jen do kuchyně, to se dávno ví. Pokud vás děsí chemlonové vlasy na konci léta, dopřávejte své hřívě v jeho průběhu pečující olejovou proceduru. Každý večer (a klidně i ráno) do konečků vlasů vmasírujte trochu oleje.

Dejte si pozor na vlasový styling

Léto je pro vaše vlasy zatěžkávající zkouškou. Nemučte je ještě více zbytečnými stylingovými zásahy – zde mluvíme o žehlení nebo třeba kulmování vlasů. Pozor také na fénování při vysoké teplotě.

Dopřejte vlasům domácí masku

Nechcete-li mít na konci léta nehezké chemlonové vlasy, dopřávejte jim pravidelně pečující masku. Tu si navíc za pár korun můžete vyrobit i doma. Použijte půlku avokáda a dva žloutky. Avokádo rozmačkejte, smíchejte se žloutky a masku poté naneste do vlasů. Nechte alespoň půl hodiny působit a poté smyjte.