Další

Cestování pro ženy nad 50 let: 5 nejlepších destinací pro dovolenou s přáteli

Cestování pro ženy nad 50 let: 5 nejlepších destinací pro dovolenou s přáteli

Pokud hledáte nová dobrodružství a chcete si vychutnat cestování ve společnosti svých přátel, máme pro vás několik tipů na skvělou dovolenou. Tyto destinace nabízejí nejen krásné krajiny a kulturní zážitky, ale také vynikající gastronomii a skvělé možnosti relaxace. 

1. Toskánsko: skutečný klenot Itálie

Toskánsko je pro mnoho lidí synonymem s Itálií. Krásné zelené kopce, rozmanité vinice, staré farmy a historická města s krásnými paláci, jako jsou Florencie, Pisa a Siena, jsou hlavními turistickými atrakcemi. To, co dělá Toskánsko jedinečným, je kombinace vynikajícího jídla a vína, spolu s historickými památkami. Dalším místním lákadlem je koupání. Přístavy jako Cecina, Castiglione della Pescaia a Porto Santo Stefano nabízejí širokou škálu pláží, které vás doslova  uchvátí.

2. Kréta: královna Řecka

Křídově bílé domy odrážející sluneční světlo, azurová pobřeží, pláže lákající ke koupání, tajemné jeskyně a zálivy. To vše a ještě mnohem více nabízí slunná Kréta. Tento řecký ostrov je oblíbený mezi cestovateli, kteří touží po pravých řeckých dobrodružstvích, tajuplné historii a bohatých kulturních tradicích. V Heraklionu najdete Mínojský palác a mnoho muzeí, které vám umožní nahlédnout do kultury a dějin ostrova. Města jako Chania a Rethymno jsou plná krásné starobylé architektury a spletitých dlážděných cest.

3. Island: fascinující země extrémů

Island je magické místo, které se rozprostírá přes vulkanické pánve, vysoké hory, ledovce, termální gejzíry a nejrozmanitější druhy vodopádů. Místní krajina se prudce mění v závislosti na ročním období. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí je mýtický Snæfellsjökull, který vám umožní zjistit, proč se Island řadí mezi nejkrásnější země světa. Oltářová kamenná města a přístavy v Reykjavíku a Akureyri jsou plné historie a nabízejí tradiční islandskou gastronomii. 

4. Bali: ostrov nekonečných kontrastů

Bali, přírodní rajské údolí obklopené Indickým oceánem, je jedním z nejkrásnějších ostrovů světa. Bali je zemí kultur, tradic, festivalů a ceremonií a nabízí svým návštěvníkům to nejlepší z tamní krajiny. Oceán, rýžová pole, vysoké sopky, chrámy a luxusní resorty zde dávají dohromady kontrastní krajinu, která je snad jediná svého druhu na světě. Pro milovnice relaxace ostrov nabízí nejen koupání v moři, ale také jedny z nejlepších lázní na světě, kde můžete dobít svou energii.

5. Japonsko: země, kterou zkrátka musíte navštívit

Světově proslulé Japonsko oplývá překrásnými plážemi, za kterými se skrývají obří hory a krásné lesy. Přírodní parky nabízejí specifickou faunu a flóru, která nemá nikde na světě obdoby. Z kulturních památek stojí za povšimnutí zenová zahrada v Rjóan-dži, nebo chrám Fushimi Inari Taisha, jenž se pyšní nádhernými branami Torii. V Japonsku nechybí ani oblíbené rodinné lázně a četné festivaly, které vám poskytnou ochutnávku tamních tradic.