Krása a módaMódaNezařazené

Boty pro starší dámy: Jaké zvolit na jaře 2023

Boty pro starší dámy: Jaké zvolit na jaře 2023

Starší dámy obvykle dávají přednost botám, které jsou pohodlné. Nakupovat chodí do zdravotnických potřeb nebo se snaží sehnat obuv v klasických obchodech. Sahají obvykle po botách bez podpatku (kvůli stabilitě) a širších botách (kvůli haluxu či otokům nohou). Jaké boty lze starším dámám tedy doporučit?

Volnočasová obuv

Pokud se domníváte, že tenisky jsou jen pro mladé slečny, pletete se. Tenisky jsou vhodné pro všechny generace. Starším ženám však doporučujeme vyhnout se příliš výrazným barvám a sáhnout spíše po teniskách černých, bílých či barevně neutrálních.

Vhodné mohou být také tzv. espadrilky. Jsou skvělou alternativou k balerínám či teniskám, jsou pohodlné a vhodné na jaro i léto. Hodí se ke kalhotám i k sukni.

Tip pro vás: Trápí-li vás bolesti nohou, zkuste espadrilky s gelovou stélkou, která se přizpůsobí tvaru vašeho chodidla.

Vhodné boty do společnosti

Sehnat vhodnou společenskou obuv je obtížnější. Starší dámy by měly volit spíše boty na klínku než na podpatku, a to kvůli lepší stabilitě.

Vhodným typem obuvi jsou i klasické mokasíny, které lze nosit na jaře a v létě. Elegantnější modely mokasín se skvěle hodí i ke společenskému oděvu.

Tipy jak vybírat obuv

  • Boty zkoušejte odpoledne, kdy je noha větší (oteklejší). Kupujte jen takové boty, které vás netlačí.
  • V nových botách se projděte hned v obchodě ještě předtím, než je koupíte. Ujistěte se, že vás nikde netlačí.
  • Různé značky mají různé číslování. Boty vždy před koupí vyzkoušejte. Nebojte se zkusit i o velikost větší nebo menší boty, než si kupujete obvykle.
  • Navštivte zdravotnické potřeby. Možná vás překvapí, že zde seženete nejen boty zdravé a pohodlné, ale i moderní. Prodávají tu lodičky na nízkém podpatku, tenisky s paměťovou stélkou i další typy bot.