Zdraví

Bolest nártu z ničeho nic

Bolest nártu z ničeho nic

Trápí vás bolest nártu z ničeho nic? Jedná se o problém, který může velmi výrazně zhoršovat vaši mobilitu a negativně ovlivnit nejen vaše sportovní výkony. V následujícím článku se zaměříme na možné příčiny i řešení této bolesti.

Může bolest přijít z ničeho nic? Jaké jsou nejčastější důvody?

Přestože můžete mít pocit, že nárt vás začal bolet „z ničeho nic“ bez jakékoliv příčiny v drtivé většině případů spíše pouze nejste schopni příčinu správně identifikovat. Může se totiž jednat o relativně nenápadné a zdánlivě nezávadné faktory.

Pokud pomineme přetěžování nártů způsobené zejména běháním, kopáním nebo například výskoky, může svoji roli sehrát například i nošení pevných bot, které vytváří na nárty vysoký tlak. V méně častých případech může jít také o různé formy zánětů nebo složitější neurologický problém.

Mohlo by vás také zajímat: Spánek se zlomenou klíční kostí

Jak bolest uvolnit

Pokud jsou problémy způsobeny spíše přetížením nebo zvýšeným nátlakem, bude samozřejmě nejlepším řešením dostatek odpočinku. Pomoci může také použití ledového chlazení, které by však mělo být na bolavé místo přiloženo po dobu maximálně dvaceti minut v kuse. Pokud potřebujete i přes bolest chodit, jeví se jako vhodné využití obuvi s dostatkem prostoru pro relaxaci nártu. Až bolest začne postupně odeznívat, můžete pomalu zařadit různá protahovací cvičení, která mohou mít rehabilitační účinky.

Zvažte návštěvu lékaře

Jestliže bolest nártu přetrvává delší dobu, měli byste zvážit návštěvu lékaře. Zejména pokud není bolest způsobena mechanickým tlakem nebo únavou dané oblasti, může být její původ spojen s vážnějšími zdravotními problémy, které by rozhodně měly být konzultovány s odborníkem.

Zdroj: nhs.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *