KrásaVlasy

Barvení šedivých vlasů: Které odstíny nejlépe padnou k vaší pleti?

Barvení šedivých vlasů: Které odstíny nejlépe padnou k vaší pleti?

Skvělým řešením, jak si navrátit mladistvou vizáž, je odbarvení šedin. Při výběru správného odstínu je důležité zohlednit typ vaší pleti, abyste s novou barvou vypadala svěže a rozzářeně. Připravili jsme pro vás několik tipů pro určení těch nejlepších odstínů.

Jakou barvu na šedivé vlasy?

V případě, že vaše vlasy šedinami pouze prokvétají a chcete se barvit poprvé, vystačí vám obyčejný přeliv ve vaší přirozené barvě. Pro úplné zakrytí šedivých vlasů volte permanentní barvu s dobrým krytím šedin. Pokud se nechcete pouštět do experimentů, držte se svého přirozeného odstínu, případně velmi podobného, který bude s vaší pletí vždy hezky ladit. Jestliže jste se rozhodla pro radikálnější změnu vizáže, ale nechcete působit příliš křiklavě, musíte nejdříve určit tón své pleti.

Teplý tón pleti

Teplý tón pleti je charakterizován žlutými, olivovými nebo broskvovými podtóny. Poznat jej můžete podle vašich žil, které by měly být zelené. Dalším poznávací znakem může být tzv. “šátkový test”, čili přiložení žluté a šedé látky k pleti. Ta by se měla rozzářit vedle žluté látky. Pro majitelky teplého podtónu jsou ideální teplé odstíny, jako je zlatavá blond, medově hnědá, mahagonová, kaštanová či letos velmi trendy měděná, které dodají vaší pleti zářivost a teplo. 

Studený tón pleti

Studený tón pleti je definován růžovými, modrými nebo fialovými podtóny. Pokud jste majitelkou tohoto tónu pleti, jsou vaše žíly spíše modrofialové. Šátkovým testem byste měla zjistit, že vaší pleti více lichotí šedá látka. Ideální jsou pro vás odstíny se studeným nádechem, jako je platinová blond, popelavě hnědá, tmavě fialovo-červená nebo temně černá, které vám dodají přirozeně kontrastní vzhled. 

Neutrální tón pleti

Pokud jste se nenašla ani v jednom z uvedených typů, neděste se, nejspíš máte neutrální tón pleti. A to je obrovská výhoda. Díky tomu, že nemáte výrazné teplé ani studené podtóny, máte větší volnost při výběru barvy. Můžete se rozhodnout pro odstíny jako přírodní hnědá, popelavá blond nebo měděná, a v každém z nich budete vypadat dobře.  

Jaké odstíny mají omlazující efekt?

Aby vaše pleť vypadala svěže a nevynikaly na ní vrásky a další nedokonalosti zralé pleti, volte raději světlejší odstíny odpovídající vašemu typu pleti. Díky nim budete vypadat nejen mladší, ale zároveň se v nich lépe ztratí odrosty.