KrásaNehty

Akrylové nebo gelové nehty – Co je lepší pro rok 2023

Akrylové nebo gelové nehty – Co je lepší pro rok 2023

Pokud chcete umělé nehty, možná se rozhodujete mezi gelem a akrylem. Oba typy umělých nehtů mají své jedinečné výhody a nevýhody, o kterých si v tomto článku popovídáme.

Co jsou „akrylové nehty“?

Akrylové nehty se skládají z polypudru a monomerní tekutiny, které vytvářejí matnou rosolovitou hmotu, která pokrývá přírodní nehet a pomáhá ho chránit a prodlužovat. Na rozdíl od gelových nehtů, tyto nepotřebují pomoc UV lampy.

Co jsou „gelové nehty“?

Na nehet se gelové nehty připevňují pomocí gelového přípravku, který se vytvrzuje v UV světle. Tyto nehty jsou obvykle čiré a dále se tvarují do různých tvarů.

Co méně poškozuje přírodní nehty?

Pokud máte tvrdé nehty, které mají sklon se lámat, pak je nejvhodnější volbou gel. Jestliže máte ale měkké nehty se sklonem třepení, je potřeba jim dodat pevnost, které se dosáhne akrylem. Bez ohledu na to, který typ vylepšení nehtů si vyberete, pokud je manikúra správně provedena, měly by akrylové i gelové prodloužení zanechat stejný výsledek: dlouhé, zdravé a krásné nehty.

Nedá se tak ale říci, že akrylové nehty budou víc trendy než ty gelové. Vybírat můžete na základě vašich preferencí a především stavu vašich nehtů.

Který typ vypadá přirozeněji: akryl nebo gel?

Gelové nehty vypadají přirozeněji než akrylové. Je to proto, že gelové nehty jsou vyrobeny z tekuté pryskyřice, která se vytvrzuje pod UV nebo LED světlem, čímž vzniká přirozený, průsvitný vzhled podobný přírodnímu nehtu.

Akryl je naproti tomu vyroben ze směsi tekutého monomeru a práškového polymeru, která vytváří tvrdý a neprůhledný nehet. U gelových nehtů je navíc menší pravděpodobnost, že časem zežloutnou, takže si déle zachovají svůj přirozený vzhled.

Proto jsou gelové nehty přirozenější volbou.

Může být manikúra škodlivá?

Akrylové nehty bývají k vašim nehtům daleko víc zatěžující, protože jsou tvrdé a neohebné, což zvyšuje pravděpodobnost, že se zachytí o povrch a odštípnou se nebo zlomí. Kromě toho se akrylové nehty odstraňují obtížněji než gelové, což znamená, že mohou s větší pravděpodobností poškodit přírodní nehty.

Gelové nehty jsou pružnější a nejsou tak pevné jako akryl, takže je zde menší pravděpodobnost, že se odštípnou.