KrásaMóda

7 tipů na nošení šperků, které zvýrazní vaši osobnost

7 tipů na nošení šperků, které zvýrazní vaši osobnost

Šperky jsou důležitá součást outfitu. Aby k vám dobře seděly, musí dokonale sedět k vaší osobnost. Máme pro vás 7 tipů, jak nosit šperky. 

1. Barevné šperky pro extravagantní duše 

Jste hravá, veselá a tak trochu extravagantní? Jestli se nebojíte výzev a ráda zkoušíte nepoznané věci a v životě tak trochu riskujete a experimentujete, perfektně k vám sednou výrazně barevné šperky. 

2. Minimalistické šperky pro vyrovnané ženy 

Jestli byste se charakterizovala spíše jako klidná žena, která se nepouští do bláznivých věcí, lépe k vám sednou minimalistické šperky. Pokud se u vás nestřídají bouřlivé emoce a máte ráda věci pěkně srovnané a pod kontrolou, výrazné doplňky by nebyly v souladu s vaší osobností. Ale pozor, týká se to jen těch žen, které jsou se svým životem spokojené. Máte-li pocit, že vám něco chybí, zapracujte před hledáním ideálních šperků na své psychice. 

3. Temperamentní bytosti si zaslouží výrazné šperky 

Pro temperamentní ženy, které milují zábavu a jsou často středem pozornosti, se hodí výrazné šperky, velké kruhové náušnice, výrazné přívěsky či prsteny. Tato povaha jde ruku v ruce s extravagantností, proto volte hravé barevné kousky, jak jsme psali již v prvním tipu.

4. Jste puntičkářka? Šperky si dokonale slaďte 

Některé ženy jsou nespoutané bohémky, jiné mají rády žád a pořádek. Zatímco prvním sedí bláznivé kombinace, druhé by si měly dát pozor, aby spolu všechny šperky perfektně ladily. Měly by být ze stejného kovu a neměly by je zdobit příliš křiklavé tóny. 

5. Jemné odstíny pro milovnice přírody 

Jakmile máte volný čas, pospícháte na procházku do přírody? Pak byste měla volit jemné, přírodní odstíny šperků. Ideální barvou pro náramky a přívěsky je béžová, sáhnout můžete též po světle zelené či tyrkysové. Výrazné, křiklavé odstíny by byly proti energii vaší osobnosti. 

6. Vintage pro nekonvenční osobnosti 

Konvence vám nic neříkají, nosíte si, co vás napadne, kombinujete věci, které jsou v očích jiným nekombinovatelné, a přesto se v nich cítite naprosto skvěle. Vaši osobnost perfektně dokreslí vintage prsteny či starožitné náramky a náhrdelníky. 

7. Podle poslední módy 

Jestli naopak sledujete trendy a řídíte se tím, co je právě in, neměla byste zahálet ani ve špercích. Udržte si pár nadčasových kousků, ale vždy mějte na sobě zajímavý šperk, který odpovídá aktuální módě. Výstřední vintage kousky darujte nekonvenčním kamarádkám.