Horoskopy

5 největších mýtů o horoskopech, které byste měli znát!

5 největších mýtů o horoskopech, které byste měli znát!

Astrologie je často považována za jakousi pseudovědu, ačkoliv mnoho lidí, kteří ne zcela věří na to, co se píše v horoskopech, přiznává, že způsob, jakým je jejich znamení popsáno, alespoň částečně vystihuje, jací ve skutečnosti jsou. Základní premisou astrologie a tvorby horoskopů je znalost postavení hvězd a planetárních objektů v době, kdy se člověk narodil, a jejich vlivu na jeho osobnost i další životní vývoj. Osud člověka pak ovlivňuje pohyb těchto těles, od nějž se odvozuje pravděpodobnost různých důležitých událostí, resp. vývoj v různých oblastech lidského žití (štěstí, láska, bohatství, nemoc apod.). Většina z nás, tedy konzumentů astrologie a jejích výstupů, má ovšem o jejím fungování zkreslené představy. Zde je 5 nejčastějších mýtů, které o ní panují.

Mýty o horoskopech

Tvorba horoskopů se řídí určitými poměrně složitými pravidly, které nemusí být vždy uplatňovány stejně, profesionální astrologové však zpravidla používají exaktní přístupy. Vedle mýtů o jednotlivých znameních tak panují také mýty o astrologii, jako celku, tady jsou.

Každý má jen jedno znamení zvěrokruhu

Ve skutečnosti definuje každého člověka hned několik znamení podle toho, kde se právě nachází. To hlavní znamení, které obvykle uvádíme, představuje znamení, v němž bylo slunce, když jsme se narodili. Kromě něj je však při tvorbě horoskopu vždy vzít do úvahy také znamení, v němž jsou ostatní planety, měsíc či asteroidy, a také které znamení při narození právě vycházelo – tzv. ascendent. Ze všech těchto informací se vytvoří velmi specifická astrologická tabulka (tabulka astrologických dómů), podle níž se horoskop sestavuje.

Při narození na přelomu znamení získáte vlastnosti obou

Jak bylo uvedeno výše, astrologická tabulka pro stanovení horoskopu je téměř jedinečná, přechod mezi znameními, v nichž se slunce aktuálně nachází, tak vůbec nic neznamená. Pokud je slunce v býku, vaše sluneční znamení je býk, pokud už je v blíženci, je to blíženec.

Astrologická tabulka zůstává stejná po celý život

Přestože se do určité konstelace narodíte, vaše astrologická tabulka se v průběhu života posouvá a vy s ní. Může se tak stát, že pokud se narodíte do znamení lva, v průběhu života přejdete do panny a následně do vah.

Astrologie slouží jen pro tvorbu horoskopů

Ve skutečnosti astrologie není určena pouze k tomu, abyste z ní vyčetli, jací jste a co vás čeká. Vedle toho lze prostřednictvím astrologie určit další specifika různých věcí nebo událostí – astrologickou tabulku lze vytvořit pro cokoliv, co lze specifikovat v čase včetně odpovědi na to, zda máte v budoucnu něco udělat (otázka typu ano/ne).

Horoskopy vychází z jednoduchých pravidel

Aby bylo možné horoskop či odpověď na otázku dostat, je potřeba se k tomu propracovat celým spektrem výpočtů. Samotné přístupy astrologie navíc nejsou jednotné a existuje několik druhů, které se liší především tím, jaká tělesa zahrnují nebo jaká jsou jim připisována specifika.